Seko mums

Aktuāli

No 12. oktobra pirms ieceļo Latvijā izpildi elektronisko apliecinājuma anketu

No 12. oktobra visām personām, kuras iecerējušas ieceļot Latvijā, tīmekļa vietnē Covidpass.lv ir jāaizpilda elektroniska apliecinājuma anketa. Ja elektroniskā anketa netiek izpildīta pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas, personai ir paredzēta atbildība ar naudas sodu līdz 2000 eiro, ziņots tīmekļa vietnē covid19.gov.lv.

Otrdien, 6. oktobrī, Ministru kabinets (MK) apstiprināja Iekšlietu ministrijas iesniegtos grozījumus MK Nr. 360 noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” par “Ieceļotāju uzskaites kontroles informācijas sistēmas (IECIS)” ieviešanu.

Visām personām, kas ieceļo Latvijā gan ar privāto transportlīdzekli, gan, izmantojot pasažieru pārvadātāju pakalpojumus no 12.oktobra nepieciešams aizpildīt elektronisku apliecinājuma anketu. Apliecinājuma anketā jānorāda vārds, uzvārds, personas kods vai ceļošanas dokumenta numurs, kontakttālrunis un e-pasta adrese, faktiskā adrese, kurā persona būs sasniedzama, valstis, kurās persona ir uzturējusies pēdējo 14 dienu laikā pirms ierašanās Latvijas Republikā, kā arī cita uzraugošajām institūcijām nepieciešama informācija. Pēc anketas aizpildīšanas persona ierīces ekrānā un savā e-pastā saņems personificētu QR kodu, kas apliecinās datu iesniegšanu.

Katrai pilngadīgai personai apliecinājums ir jāaizpilda atsevišķi, savukārt nepilngadīgām personām apliecinājumu aizpilda vecāki vai likumīgie aizbildņi. Pēc anketas aizpildīšanas persona ierīces ekrānā un savā e-pastā saņems personificētu QR kodu, kas apliecinās datu iesniegšanu.

Pēc tam dati tiks automātiski nodoti Valsts policijai. Valsts robežsardze un Slimību profilakses un kontroles centrs pēc nepieciešamības varēs piekļūt personas datiem. Personas dati tiks uzglabāti 30 dienas ar mērķi saņemto informāciju izmantot epidemioloģiskās drošības nodrošināšanai un kontaktpersonu izsekojamībai. Pēc 30 dienām personas dati tiks automātiski dzēsti.

Savukārt personām, kas iebrauc Latvijas Republikā līdz 11. oktobrim plkst. 23:59, vēl ir jāaizpilda papīra anketas un jāiesniedz pārvadātājiem. Ja ceļojums ir uzsākts pirms 12. oktobra, taču Latvijas Robeža tiks šķērsota 12. oktobrī, elektroniskā anketa jāaizpilda, tiklīdz rodas iespēja. 

Ja robeža jāšķērso vairākkārt, tad apliecinājums ir jāaizpilda katru reizi par sevi, bērniem un aizbildnībā esošām personām!

Elektronisko ieceļotāju reģistrācijas sistēmu IECIS, kas turpmāk kalpos kā elektroniska pašdeklarēšanās sistēma personām, kuras ierodas vai atgriežas Latvijā no ārvalstīm, ir izstrādājis Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs sadarbībā ar Valsts policiju, Valsts robežsardzi un Slimību profilakses un kontroles centru. Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs ir Covidpass.lv pārzinis.

 Ja rodas jautājumi par Covidpass.lv lietošanu, iespējams zvanīt uz tel. numuru +371 67219111 vai rakstīt uz E-pasta adresi: pd@ic.iem.gov.lv

Infografika / Iekšlietu ministrija
Infografika / Iekšlietu ministrija
Avots: covid19.gov.lv

5
Izsaki savas domas...

avatar
5
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4
RamanZahatelBbLv
Newest Oldest Most Voted
Lv
Guest
Lv

Drāž cilvekus kā vien var👍👍👍👍malači deputāti!!!!jūs tur nav bernu prāta visi kas sežat?pamožaties un beidzot sakat domāt reali!!!!!

Bb
Guest
Bb

Kādā tolka no ar koda???

Zahatel
Guest
Zahatel

Apsolu ka to sūdu neaizpildīšu.

Raman
Guest
Raman

Kad beigsies šita nejedziba.Viss se ir atzits mulkosana. Un tas viss ir 94 panta satversmes cilvektiesibu parkapsana.

trackback

[…] kā iebraucot Latvijā ir jāreģistrējas uzraudzības informācijas sistēmas vietnē un jāpavada laiks pašizolācijā, novērots, ka Elejas šoseja ir gandrīz tukša, tomēr […]


Jaunākās

To Top