No 1. marta drīkst braukt ar vasaras riepām. Bet vai vajag?


No 1. marta drīkst braukt ar vasaras riepām. Bet vai vajag?

Tādi nu mums tie noteikumi ir. Riepu drošību mēs mēram ar lineālu, sezonas nosakām pēc kalendāra. Pats trakākais, ka atradīsies taču arī kāds, kas to uztvers nopietni.

Tas brīdis ir pienācis un no šodienas pilnīgi oficiāli drīkstam pāraut riepas, nomainot ziemas riepas pret tām, kas paredzētas vasaras sezonai. Un šo vispārpieņemto kārtību nespēs ietekmēt ne sniegputeņi, ne sals, ne ledus un arī ne tas, ko tagad moderni dēvēt par “melno ledu”. Glābt var tikai mūsu veselais saprāts. Un arī tikai tajos gadījumos, ja tāds mums ir.

Valsts policija ir publiskojusi atgādinājumu, ka pāreja uz vasaras riepām ir atļauta, bet nav ieteicama:

“Valsts policija aicina autovadītājus nesteigties ar riepu nomaiņu marta sākumā, bet sekot līdzi laikapstākļiem, jo tie aizvien ir mainīgi un ceļi daudzviet ir slideni!

Tāpat atgādinām autovadītājiem, ka laika posmā no 1. maija līdz 1. oktobrim ir aizliegts braukt ar transportlīdzekli, kuram riepas ir aprīkotas ar radzēm.

Lai gan jau šodien ir 1. marts un ik pa brīdim uzspīd pavasarīga saule, daudzviet valsts teritorijā ceļus klāj apledojums un arī gaisa temperatūra ir gana zema, lai drošiem braukšanas apstākļiem piemērotākas būtu ziemas riepas, tāpēc steigties ar riepu maiņu nevajadzētu.”

Arī drošas braukšanas eksperti uzskata, ka savu likumīgo tiesību izmantošana šobrīd būtu neprāts. Vasaras sezonai domātās riepas ir vairāk kā bīstamas šādos mainīgos laika apstākļos, kādus sinoptiķi prognozē vēl vismaz mēnesi. Atgādināsim, ka vasaras riepu gumijas sastāva specifika paredz to efektīvu lietošanu vien tad, kad ceļa seguma temperatūra tuvojās plus desmit grādu iedaļai.

Avots: vp.gov.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: