Seko mums

Aktuāli

Negadījumos joprojām cieš bērni; bērnu drošība ir vecāku atbildība

Vakar vairākos ceļu satiksmes negadījumos Rīgas reģionā cietuši pieci bērni, tostarp arī pirmsskolas vecuma. Divos negadījumos uzbraukts nepilngadīgam gājējam, trīs negadījumos cietuši nepilngadīgi velosipēdisti, turklāt informācija liecina, ka vienā no tiem pasažieru autobusa vadītājs, veicot kreiso pagriezienu, uz gājēju pārejas uzbrauca nepilngadīgam velosipēdistam,  savukārt citā negadījumā kāda astoņgadīga meitene pagalmā nokrita no velosipēda jo nobijās no braucošas automašīnas.

Valsts policija atgādina, ka skolēni, kuri pavadījuši vasaras brīvdienas laukos, atgriežas pilsētās un bieži viņiem ir piemirsusies pilsētas satiksme un ceļu satiksmes noteikumi, savukārt autovadītāji, iespējams, atraduši no tik intensīvas satiksmes.

Lai ikdienas gaitas un ceļš uz skolu būtu daudz drošāks, Valsts policija aicina vecākus jau savlaicīgi saviem bērniem atgādināt ceļu satiksmes noteikumus. Ja bērns uz skolu dosies patstāvīgi, Valsts policija aicina vecākus izstaigāt ceļu uz skolu kopā ar bērnu, vēršot bērna uzmanību uz bīstamākajām vietām un noteikumiem, kas šajās vietās jāievēro. Tāpat vecāki tiek aicināti ar bērniem pārrunāt, kā rūpēties par savu drošību ceļu satiksmē, piemēram, aizsargķiveres lietošanu, braucot ar velosipēdiem un skrejriteņiem, kā arī drošības jostu lietošanu un citus veidus.

Valsts policija novērojusi, ka daudziem pieaugušajiem drošības jostu lietošana nešķiet svarīga, jo bērni automašīnās bieži netiek piesprādzēti. “Tas nevar būt attieksmes jautājums, tas ir dzīvības un veselības jautājums. Uz ceļa situācija var mainīties jebkurā brīdī,” norāda Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Valsts policijas pieredze liecina, ka joprojām notiek negadījumi, kuros cieš bērni, kas nav bijuši piesprādzēti vai nav atradušies bērnu sēdeklītī. “Mēs bieži atgādinām un uzsveram, cik ļoti svarīgi ir parūpēties par bērnu drošību, pārvadājot tos transportlīdzeklī. Un tas ir absurdi, ka vēl aizvien nākas saskarties ar bezatbildīgiem un vienaldzīgiem pieaugušajiem, kuri tik pašsaprotamas lietas, kā bērna piesprādzēšana vai iesēdināšana sēdeklīti, neizpilda. Nav svarīgi – simts metri vai simts kilometri, par bērna drošību jādomā vienmēr!” uzsver N. Krapsis.

Rūpēs par skolēnu drošību policija iespēju robežās pastiprināti uzraudzīs satiksmi pie izglītības iestādēm.

Avots: Valsts policija
avatar

Jaunākais

To Top