Seko mums

Ziņas Latvijā

Nedēļas nogalē Rīgā ugunsgrēkā gājuši bojā divi cilvēki

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no 21.marta plkst. 6.30 līdz 23. marta plkst. 6.30, VUGD saņēma 135 izsaukumus – 70 izsaukumi, lai nodzēstu ugunsgrēku, 36 izsaukumi, kuri bija saistīti ar glābšanas darbiem, taču 27 izsaukumi bija maldinājumi, vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD)

Naktī uz svētdienu plkst. 01.42 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur daudzstāvu dzīvojamā ēkā bija izveidojies sadūmojums. Notikuma vietā piecstāvu ēkā dega dzīvoklis un jumta konstrukcijas 24m2 platībā. Viens cilvēks no piedūmotās ēkas tika izglābts. Tika iznesi vēl trīs cilvēki, no kuriem viens bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem, bet diviem cilvēkiem mediķi konstatēja nāvi. No piedūmotās ēkas sadarbībā ar Valsts policiju un Pašvaldības policiju tika evakuēti 33 cilvēki. Plkst. 7.18 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Šonakt, plkst. 2.39 VUGD saņēma izsaukumu Jūrmalā, kur no daudzstāvu dzīvojamās mājas dzīvokļa nāca dūmi. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deviņstāvu dzīvojamā mājā deg pirmā stāva dzīvoklis 54m2 platībā. No piedūmotās ēkas ar glābšanas masku palīdzību tika izglābti pieci cilvēki, 26 evakuēti, savukārt pirms VUGD ierašanās no degošā dzīvokļa bija evakuējušies divi cilvēki, ko kuriem viens bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 5.49 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD ziņo, ka aizvadītajās brīvdienās Latvijā dzēsti arī 34 kūlas ugunsgrēki. VUGD atgādina: kūlas dedzināšana ir aizliegta un sodāma rīcība! Pērnās zāles dedzināšana apdraud cilvēku dzīvību, veselību un īpašumu un nodara būtisku kaitējumu videi!

Avots: vugd.gov.lv

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top