Seko mums

Aktuāli

Nedēļas nogalē pierobežās cilvēkiem nākas stāvēt kilometriem garās rindās, lai tiktu mājās

Ziņu portāls Sadursme.lv svētdienas vakarā saņēmis ziņas par satiksmes sastrēgumiem un garajām rindām, kurās nākas gaidīt tautiešiem. Gan pie Latvijas-Igaunijas un Polijas-Lietuvas robežām, gan arī Vācija-Polijas robežā daudzi latvieši, lietuvieši, igauņi un poļi nedēļas nogalē pacietīgi stāvējuši kilometriem garās rindās, lai tiktu mājās pie saviem tuviniekiem.

Svētdien 15.martā Vācijas-Polijas robeža
Sestdiena 14.martā Polijas-Lietuvas robeža

Lai ierobežotu koronavīrusa izplatīšanos, Polija naktī no sestdienas uz svētdienu slēdza savas robežas ārvalstu pilsoņiem, kā arī apturēja aviosatiksmi un dzelzceļa satiksmi ar ārvalstīm.

Robežas palika atvērtas preču plūsmai un iekšzemes pasažieru transports turpina darboties. Čārterreisu lidmašīnām ar tūristiem tiek atļauts atgriezties valstī. Polijas aviokompānija LOT atcēlusi visus starptautiskos avioreisus no Polijas un Ungārijas.

Uz Polijas robežām ar citām Šengenas zonas valstīm ir atjaunota robežkontrole uz 10 dienām. Šī robežkontrole var tikt pagarināta vispirms par 20 dienām, bet pēc tam – par vienu mēnesi. Atvērti tikai atsevišķi robežkontroles punkti.

Atjaunotā robežkontrole radījusi problēmas tiem, kuri dzīvo pierobežā. Polijas un Čehijas robežu šķērso tie, kuriem darbs ir Čehijā. Izrādās, ka ikdienā nevarēs šķērsot īsāko ceļu, bet būs jādodas uz lielākiem robežpunktiem Kudovā un Jakužičē. Tas ir ļoti apgrūtinoši.

Lietuvā liegts ieceļot ārzemniekiem, bet valsts pilsoņiem nav atļauts pamest valsti, ja vien iemesls nav darba darīšanas. Preču kustība gan netiek apturēta.

Arī Igaunijā preču kustību neapturēs, bet robežas būs slēgtas ārvalstniekiem. Latvijas ziemeļu kaimiņi gan ļāvuši tranzītā ceļot tiem, kuri vēlas atgriezties mājās, piemēram, uz Latviju.

Tāpat arī Dānijā un Čehijā, slēgta gaisa un sauszemes satiksme.

Maskava paziņojusi par avioreisu un dzelzceļa satiksmes ierobežošanu, bet Baltkrievijā veic veselības pārbaudes ieceļojušajiem.

Avots: sadursme.lv un lsm.lv
guest
1 Komentāri
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] ziņojām, ka vakar tika slēgta Vācijas-Polijas robeža, kas izvērta lielu automašīnu sastrēgumu. Daudzi latvieši, lietuvieši, igauņi vēlaizvien stāv kilometriem garās rindās, lai tiktu […]


Jaunākais

To Top