Seko mums

CSNg

Neapdomības dēļ, uz Rīgas apvedceļa notiek trīs automašīnu sadursme

Instinktīva šofera rīcība, izbraucot no mazākas nozīmes ceļa un griežoties pa labi, ir paskatīties, vai no kreisās puses nebrauc automašīnas. Bet der atcerēties, ka arī no labās puses kāda mašīna var triekties jums tieši virsū apdzīšanas manevra laikā. Tieši šādas situācijas dēļ 20.martā uz Rīgas apvedceļa notika smaga avārija, ziņo raidījums “Degpunktā”.

Piekdien notikusi autoavārija, kurā bija iesaistītas trīs automašīnas – apvidus auto ”Audi”, ”Mitsubishi” spēkrats un ”Volvo” kravas auto. Īsi pirms plkst. 12.00 melnā ”Audi” spēkrata šofere, braucot pa Gaismas ielu, prom no Ķekavas Rīgas apvedceļa virzienā, piestāja pie krustojuma un gatavojās labajam pagriezienam uz Jūrmalas pusi. Ar ieslēgtu pagrieziena radītāju vadītāja laida pa galveno ceļu braucošus spēkratus un, kad ceļš atbrīvojās, uzsāka kustību.

Gandrīz izbraucot uz lielceļa, kundze atskārta, ka no labās puses viņai virsū strauji tuvojas ”Mitsubishi” ar piekabi. Tobrīd tas, pa pretējo joslu veica apdzīšanas manevru. Rezultātā ”Audi” ietriecās ”Mitsubishi” kravā ar paletēm.

“Ietriecās automašīnā ”Audi”, pēc tam arī aizķēra mani. Sitiena rezultātā viņam salūza piekabe, kas veda paletes. To sameta. Es tur arī bremzēju, ja nebūtu bremzējis, tad viņu aizķertu. Kā jūs paspējat sabremzēt, ātrums gan jau arī bija liels? Jā, kādi 70 km/h, varbūt 80 km/h,” paskaidro “Volvo” kravas automobiļa šoferis Jareks.

Jareks spēja veiksmīgi apturēt ”Volvo” kravas automašīnu, neaizķerot un “nepaslaukot” zem sevis ”Mitsubishi” apvidnieku.

Neatkarīgi no trīs bojātiem spēkratiem, par laimi, cilvēki nav cietuši. Taču, likumsargiem šī ceļu satiksmes negadījuma izmeklēšana aizņems vairāk laika nekā parasti, jo ir sīki un detalizēti jāizvērtē autovadītāju rīcība, lai pareizi noteiktu katra vadītāja vainas pakāpi.

Avots: skaties.lv/Degpunktā

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

Seko mums

To Top