Muita pasta sūtījumos atklāj 100 000 viltotas tabletes, kuru oriģinālā vērtība ir 1,78 miljoni eiro


Muita pasta sūtījumos atklāj 100 000 viltotas tabletes, kuru oriģinālā vērtība ir 1,78 miljoni eiro

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus, pasta sūtījumos atklāja lielu daudzumu medikamentu. Oficiālais preču zīmes īpašnieka sniegtais atzinums liecina, ka šie medikamenti ir viltoti. Ņemot vērā atbilstošu oriģinālo preču vērtību, tiesību īpašniekam tika novērsts kaitējums 1,78 miljonu eiro apmērā.

Lidostas muitas kontroles punkta amatpersonas, veicot pasta sūtījumu muitas kontroli, četros sūtījumos no Lielbritānijas konstatēja medikamentus ar uzrakstiem “VIDALISTA 20 Tadalafil Tablets”, ko mēģināts ievest slēptā veidā. Kontroles laikā muitas amatpersonām radās aizdomas par iespējamiem intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumiem. Lai pārliecinātos, vai zāles ir viltotas, preču zīmes īpašnieka pārstāvim tika nosūtīts lūgums sniegt atzinumu.

Šonedēļ VID Muitas pārvalde saņēma oficiālu atzinumu, ar kuru tiesību īpašnieks apstiprina, ka ir pārkāptas intelektuālā īpašuma tiesības. Pamatojoties uz atzinumu, muita pabeidza kontroles procesu un izņēma kopumā 100 000 vienības minēto medikamentu.

Saskaņā ar tiesību īpašnieka atzinumā sniegto informāciju kopējā šāda daudzuma oriģinālo preču vērtība ir 1,78 miljoni eiro.

Viltotu medikamentu lietošana var būt bīstama patērētāju veselībai.

Avots: vid.gov.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: