Motociklistu niķi: nepareizi piestiprināti numuri un braukšana bez tehniskās apskates


Motociklistu niķi: nepareizi piestiprināti numuri un braukšana bez tehniskās apskates
foto: Aculiecinieka foto

Kā jau zināms motocikliem tehniskā apskate jāveic reizi divos gados. Taču ne visi motocikla īpašnieki savus braucamrīkus ved uz tehnisko apskati. Pamanīts, ka arī pie motocikliem tendenciozi numurzīmes piestiprinātas nepareizi, vēsta raidījums “Bez tabu”.

Tehniskās apskates stacijās ir speciālisti, kuri pārbauda tieši motociklus. Arī žurnālistu viesošanās laikā tehniskās apskates stacijā viena motocikla numurzīme neatbilst prasībām. Ja ir šāds gadījums, tad motobraucējs tiek aicināts konkrēto trūkumu novērst vai viņam dod atļauju satiksmē piedalīties vēl vienu mēnesi.

foto: skaties.lv

Kāds ­aculiecinieks Rīgas ielās pamanījis vairākus motociklus, kuru numurzīmes neesot piestiprinātas atbilstoši noteikumiem. Vīrietis piefiksējis motociklus, kuriem numurzīmes piestiprinātas vertikālā stāvoklī. Tāpat esot gadījumi, kad numurzīmes piestiprinātas tā saucamajā dubultbleķī.

Aculiecinieka foto

Aculiecinieks arī iemūžinājis motociklu, kuram numurzīme piesptiprināta paralēli ceļam, līdz ar to numurzīme nav redzama, braucot aiz motocikla, to izdodas ieraudzīt tikai, kad nostājas mocim blakus. Atklājies, ka šim konkrētajam motociklam nav nemaz atļaujas piedalīties ceļu satiksmē. Raitis Rupais, CSDD tehniskās apskates darbinieks piekrīt, ka šajos gadījumos numurzīmes piestiprinātas neatbilstoši. Novērots, ka parasti motobraucēji uz tehnisko apskati dodas ar korekti piestiprinātām numurzīmēm.

Aculiecinieka foto

Savukārt Latvijas motoklubu asociācijā saka, ka numurzīmju kontrole tiek atstāta policijas un tehniskās apskates darbinieku pārziņā. “Atcerēsimies, ka motociklisti vienmēr ir nedaudz anarhistiski un brīvdomājoši. Tas ir normāli. Motocikls ir brīva cilvēka izpausme. To, kā cilvēki izvietojuši numurzīmes, mēs absolūti nekontrolējam. Tā saucamie boberi vai čoperi ir ”apcirpti”, tiem noņemts viss liekais. Aizmugurējam ritenim ir ļoti īss dubultbleķis, tur īsti nav kur piestiprināt numuru. Viens no risinājumiem ir likt to sānos. Ja to pievieno pareizā formā, tad tas ir ļoti uz āru. Braucot kādam garām, var to numuru nolauzt, tādēļ tos liek vertikāli. Baikiem numurus dubultbleķos liek apzināti, lai radars nefiksētu. Kā privātpersonai man ir vienalga, bet, ja es būtu Valsts policijas darbinieks, es pieņemtu lēmumu apturēt motociklu,” tā skaidro Arnis Blodons, Latvijas motoklubu asociācijas sekretārs. Vairāk uzzini skatoties raidījuma “Bez Tabu” sižetu.

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Avots: skaties.lv/Bez Tabu

2
Izsaki savas domas...

avatar
1
1
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2
Guntis AFilologs
Newest Oldest Most Voted
Filologs
Guest
Filologs

“dubultbleķis”? Rly?

Guntis A
Guest
Guntis A

Jā, man ar drusku iesāpējās acis.

Citi šobrīd lasa: