Seko mums

Aktuāli

Ministrs: “No kādām funkcijām man būtu jāatsakās fotoradaru uzturēšanas izdevumu segšanai?”

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens Iekšlietu ministrijas vārdā paziņojis, ka ministrija ir kategoriski pret publiski izskanējušo interpretējumu, ka “fotoradari ir biznesa projekts kādam komersantam un drošs avots valsts kases papildināšanai no autovadītāju maciņa”.

Ministrs uzsver jau iepriekšminēto fotoradaru būtību, proti, ka to galvenais mērķis bija un ir transportlīdzekļu ātruma kontrolēšana, lai samazinātu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu.

Paziņojumā, nenosaucot konkrētus vārdus, tiek atklāts, ka fotoradaru nākotne ir apdraudēta tāpēc, ka “atbildīgās personas redz tikai ieņēmumu sadaļu, bet neredz vai negrib redzēt loģisko izdevumu sadaļu.”

“Nav jābūt top līmeņa finanšu ekspertam, lai saprastu to, ka neviens nepērk transportlīdzekli, ja nepietiks līdzekļu automašīnas riepu nomaiņai, degvielai, OCTA”, uz salīdzinājuma pamata atbildīgo personu rīcību ilustrē S. Ģirģens.

Ministrs atklāj, ka, plānojot 2020. gada budžetu, jau tā nācies sāpīgi optimizēt izdevumus. Piemēram, munīcijai paredzētais finansējums iedalīts arī pierobežas ceļu uzturēšanai, apsardzes reģistra izveidei un citām pozīcijām. Tāpat arī lielākā daļa no finansējuma novirzīta iekšlietu sistēmas darbiniekiem, lai cilvēki nepamestu dienestu.

“No kādām funkcijām man būtu jāatsakās fotoradaru uzturēšanas izdevumu segšanai?”, savā ziņojumā jautā Iekšlietu ministrs S. Ģirģens.

Ministrs aicina valdībai kopumā rast konstruktīvu risinājumu ceļu satiksmes drošības nodrošināšanai un izvērtēt fotoradaru uzturēšanas izmaksas aprēķinus un pamatojumu. Vai arī pretējā gadījumā drosmīgi pieņemt lēmumu par atteikšanos no fotoradariem finansējuma nepietiekamības dēļ.

Atgādināsim, ka vakar, 7. oktobrī, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs nāca klājā ar ziņu par to, ka ministrija sākusi apdomāt fotoradaru lietderību Latvijas teritorijā. Kā iemesls šaubām tika minēts nepietiekamais finansiālais ieguvums. Paziņojums izraisīja plašu rezonansi gan sabiedrībā, gan Valsts policijā.

Avots: iem.gov.lv / Ilustratīvs attēls: csdd.lv

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top