Milzkalnē 8 gadīgs zēns brauc ar velosipēdu bez aizsargķiveres; vecākiem var piemērot 210 eiro naudas sodu


Milzkalnē 8 gadīgs zēns brauc ar velosipēdu bez aizsargķiveres; vecākiem var piemērot 210 eiro naudas sodu

18. jūnijā Milzkalnē likumsargs konstatēja, ka 2013. gadā dzimis zēns piedalās ceļu satiksmē ar velosipēdu, taču viņam nav nedz aizsargķiveres, nedz arī velosipēda vadīšanas tiesību. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu.

Piektdien, 18. jūnijā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa Kārtības policijas nodaļas vecākais inspektors ievēroja, ka Engures novada Smārdes pagastā, Milzkalnē, pa ceļu Tukums – Klapkalnciems 8 gadīgs zēns brauc ar velosipēdu un viņam nav galvā aizsargķiveres. Ceļu satiksmes noteikumu 201. pantā ir noteikts, ka bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem, braucot ar velosipēdu, galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei.

Tāpat Ceļu satiksmes likuma 24. pantā teikts, ka piedalīties ceļu satiksmē ar velosipēdu patstāvīgi atļauts personām vecumā no 10 līdz 17 gadiem, ja viņām ir velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Bērniem neatkarīgi no to vecuma atļauts patstāvīgi piedalīties ceļu satiksmē tikai dzīvojamās zonās, daudzdzīvokļu namu pagalmos un vietās, kur nebrauc mehāniskie transportlīdzekļi.

Par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu vecākiem var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods līdz 210 eiro, savukārt Ceļu satiksmes likuma 68. pantā noteikts, ka par to noteikumu pārkāpšanu, kuri paredz papildu prasības velosipēdu vadītājiem, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu velosipēda vadītājam no 10 līdz 30 eiro.

Valsts policija atkārtoti aicina vecākus pašiem ievērot un regulāri atgādināt bērniem ceļu satiksmes noteikumu prasības, piedaloties satiksmē gan kā velosipēdistiem, gan kā gājējiem vai automašīnas pasažieriem, un arī pārrunāt citus aktuālus ar drošību saistītus jautājumus, lai varētu mierīgi un droši pavadīt ne tikai vasaras brīvdienas, bet katru dienu. Likumsargi uzsver – lai nenokļūtu nelaimē, ir stingri jāievēro ceļu satiksmes noteikumi.

Avots: vp.gov.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: