Milzīgs ugunsgrēks Ādažos noposta privātmāju (video)


Milzīgs ugunsgrēks Ādažos noposta privātmāju (video)

Nepatīkamu nakti pavadīja Ādažu apkaimes iedzīvotāji Stapriņos. Milzīgs ugunsgrēks bija pārņēmis māju Zelta ielā, un operatīvo dienestu sirēnas apkārtnē skanēja līdz pat rītausmai. Viens dvīņu mājas gals sadega pilnībā, taču otra puse vēl ir apdzīvojama.

Kādā visai nomaļā ieliņā Stapriņos izbūvētas trīs privātmājas. Viena no tām ir dvīņu ēka, un katrai pusei ir savs īpašnieks. Viens no tiem ir pensionārs Edgars. Viņš pagājušo nakti tā arī nav gulējis, jo ap plkst. 2.00 naktī mājvietā izcēlās ārkārtas situācija.

“Televizoru skatījos. Bija tā kā smaka neliela. Pa naktīm ir cilvēki, kas zarus dedzina, tāpēc nereaģēju. Otrajā reizē, kad izgāju ārā, viss stūris jau bija sarkans,” stāsta mājas īpašnieks Edgars.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki brauca no Rīgas un Saulkrastiem. Edgars neatceras, cikos ieradās brigādes. ”Degpunktā” komandai viņš atklāja, ka laiks stresa brīdī šķita apstājies. Kad tika uzsākta dzēšana, ēka jau dega 700 kvadrātmetru platībā.

“Tehnikai tuvojoties notikuma vietai, jau bija redzama liela atblāzma. Sapratām, ka liesmas ir izplatījušās pa visu ēku, un tika piesaistīti papildus resursi,” skaidro VUGD darbinieks.

Kaimiņiene Vija rosību ielas galā pamanīja krietni vēlāk, pēc plkst. 3.00 no rīta. Skats bijis tik baigs, ka sievietei pasliktinājās veselība, un viņas vīrs devās konsultēties ar dežurējošo mediķu brigādi otrpus ielai.

Ūdens ņemšanas vieta bija 100 metru attālumā no degošās mājas, kas atviegloja ugunsdzēsēju darbu. Sarežģījumi dzēšanai radās ēkas būvniecībā izmantoto materiālu dēļ.

“Liesmas izplatījās ļoti ātri, jo bija daudz degtspējīgu materiālu. Siltinājuma vietā bija izmantots putuplasts, un jumta konstrukcijas arī bija no koka. Tie ir ļoti ātri degoši materiāli. Iebrukšanas draudi bija tajās vietās, no kuras sākās degšana, un jumta daļa arī jau bija uz brukšanas robežas,” stāsta ugunsdzēsējs.

Ugunsgrēkā necieta ne cilvēki, ne dzīvnieki. Edgara mājas daļa tika skarta mazākā apmērā nekā kaimiņam. Vīrietis saka, ka telpās uzturēties var, taču ar steigu jāatjauno sadegušais jumts.
Operatīvie dienesti darbu pabeidza plkst. 6.00 no rīta. Par ugunsgrēka izcelšanās iemeslu pagaidām skaidras atbildes nav, vien izskan versija, ka varbūt kaut kur noticis elektrības īssavienojums.

Avots: skaties.lv
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Citi šobrīd lasa: