Seko mums

Dažādi

Meža takas arvien vairāk tiek pārvērstas motobraucēju trasēs

Ekrānuzņēmums

Starp kokiem novilkta tērauda trose vai izbērtas naglas – metodes, kā mežu īpašnieki reizēm cīnās ar motobraucējiem un kvadraciklu cienītājiem mēdz būt arī kriminālas. Adrenalīna cienītāji, kas izposta mežus un var radīt traģēdijas, sagādā problēmas arī “Latvijas valsts mežiem”. Viņi kā risinājumu šai problēmai redz oficiālas sadarbības veidošanu, vēsta Talsu Televīzija.

Mežus iecienījuši ne tikai ogotāji un sēņotāji, bet arī motobraucēji, bet kamēr viņi bauda atdrenalīnu, tikmēr meža apsaimniekotājiem ir problēmas. Iedomājieties vienu no ļaunākajiem scenārijiem – ja izceļas uguns nelaime, tad motobraucēja izbojātā ceļa dēļ, glābēji nevar piekļūt bīstamajai vietai.

Ekrānuzņēmums

Motobraucēju atstātās pēdas ir metru vai divus metrus no meža ceļa, kas ir paredzēts transportlīdzekļiem. Iespējams, adrenalīna cienītājiem tas ir pārāk vienkāršs, jo arī tālāk manāms, ka meža takas pārvērstas motobraucēju trasē un šādas vietas var būt liktenīgas.

“Ja mēs pārvietotos apsaimniekošanas vajadzībām ar kravas pikapu, kam ir tonna ūdens, tad ar laiku šīs bedres būtu nepārvaramā vara. Nevarētu ūdeni pievest, ja būtu ugunsgrēka gadījums. Mēs ļoti labi atceramies, kad bija ļoti sausa vasara, kad pietiek ar vienu dzirksteli, jo kūdra ir tā izžuvusi…,”

saka Andris Verners, Meža apsaimniekošasnas plānošanas vadītājs.

Turklāt, to vienu liktenīgo dzirksteli var radīt arī motocikls. Ar šo problēmu “Latvijas Valsts meži” cīnās jau piecus gadus, taču izskatās ka tai ir augoša tendence, turklāt aktīvākais posms ir nevis vasarā, be gan tieši šobrīd un motocikla rūkoņu mežos šobrīd dzird vairāk nekā mežsstrādi.

“Mežā grib būt sēņotāji, ogotāji, mednieki un arī motorizeto transportlīdzekļu īpašnieki. Mums ir jāmācās savstrapēji cieņpilni izmantot to teritoriju”,

saka Andris Verners.

Atpūtniekiem īpaši pandēmijas laikā ļoti iecienīts Talsu novadā ir Vēžezers. Taču tā krastā ved nelegālā motobraucēju trase, kas strauji nākot lejā no adrenalīna pilna pakalna attopas tieši atpūtnieku zonas vidū. “Iedomājaties, ka jums daudzdzīvokļu nama pagalmā ir bērnu laukums un tur jūs pa vidu braucat ar motociklu. Nu līdzīgs stāsts ir šeit”, kā piemēru min Andris.

Ekrānuzņēmums

Brīdinošās zīmes ne visur ir iespējams izlikt, bet tas nenozīmē, ka braukt ir atļauts. Mežos ar motocikliem atrasties drīkst, bet meža ceļos, kas tiem paredzēti. “Latvijas valsts meži” ir atvērti sadarbībai. Ja motobraucēji grib izmantot ceļu, viņiem jāgriežas uzņēmumā ar iesniegumu.

Savukārt Latvijas Motoklubu asociācijas sekretārs Arnis Blodons skaidro, ka šajā vasarā pirmo reizi tika veikta enduro apmācību trasē “333” – motociklistiem kā pareizi izmantot meža infrastruktūru, tai nekaitējot. Ar Satiksmes ministru arī tika runāts par nākošā gada plāniem. Viena no sarunas tēmām bija šī mežu braukšanas apmācība, lai cilvēki zinātu kā pareizi izmantot vidi, ko atļauj likums, lai vidi nesabojātu.

Avots: sadursme.lv / Talsu televīzija

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

4
Izsaki savas domas...

avatar
4
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4
Nu Jānis tak.BastaramusErxJānis
Newest Oldest Most Voted
Jānis
Guest
Jānis

Neredzēju nevienu moci sižetā…tātad nav tik traki. Ejam tālāk

Erx
Guest
Erx

Beigās arī senotaji trauces un ogotaji, un sāks tos nejauši sašaut tip medības..

Bastaramus
Guest
Bastaramus

Nu tad tā es ar gribu uzrakstīt ja būtu ugunsgrēks moto braucēji ar savām iebraukātām takām ti pozitīvu darītu, bet okey…tad sodiet at Latvijas dzelzceļu kuru dēļ visu laiku kūla aizsegas un meži, ko klusējat….nav ko teikt…

Nu Jānis tak.
Guest
Nu Jānis tak.

Drusku tracina, ka viss sakāmais tiek pasniegts tā, itkā visi motobr. kas paskatās uz meža pusi ir meža ārdītāji.. Es izmantoju meža ceļus.! Aarī tos, kuri ir veci un aizauguši… Tad izštukojiet tā, ka katram seviss cienīgam meža krosistam ir ar moci jākultivē tās meža daļas, kuras regulāri uzar traktors priekš uguns drošības.


Jaunākās

To Top