manabalss vāc parakstus, lai legalizētu apzinātas sānslīdes radīšanu nomaļās vietās. Pirmajās četrās dienās savākti vairāk nekā 3000 parakstu.


manabalss vāc parakstus, lai legalizētu apzinātas sānslīdes radīšanu nomaļās vietās. Pirmajās četrās dienās savākti vairāk nekā 3000 parakstu.

Sabiedrības iniciatīvu iesniegšanas vietnē manabalss.lv ir uzsākta parakstu vākšanas kampaņa lai legalizētu apzinātas sānslīdes radīšanu nomaļās vietās, tādās kā poligoni, tukši laukumi utml. Kopš iniciatīvas publicēšanas, pirmajās četrās dienās, ir savāktas vairāk nekā trīs tūkstoši balsis. Atgādinām, lai sabiedriskā iniciatīva tiktu iesniegta Saeimā ir nepieciešamas vismaz 10 000 balsis. Parakstīties par iniciatīvu var vietnē manabalss.lv

Iniciatīvas iesniedzējs Juris Drēvnieks piedāvā veikt izmaiņas Ceļu satiksmes likumā 51. panta 10. punktā: agresīva braukšana – apzināta sānslīdes radīšana – nav attiecināma uz vietām, kur nenotiek ceļu satiksme ikdienā: poligonos, nomaļos laukumos u.tml. Automašīnas vadīšanas apgūšana slidenos apstākļos ziemas laikā ārpus ceļiem vietās bez satiksmes ir jābūt rekomendējamai, nevis aizliegtai. Piemērojamais sods 6 soda punktu apmērā un 70-280 eiro vērtībā ir pārlieku skarbs par prasmju uzlabošanu, lai spētu savaldīt auto, ja ir zudusi saķere ar ceļu braukšanas laikā satiksmē.

Tāpēc ir nepieciešams veikt šādu korekciju Ceļu satiksmes likumā 51. panta 10. punkta “3)” formulējumā, iekļaujot normu, ka apzināta sānslīdes radīšana ir atļauta vietās, kurās ir iespējama satiksme – laukumos, pagalmos un tādās nomaļās vietās kā laukumi, poligoni un tamlīdzīgi, kur netiek traucēta ceļu satiksme. Tāpat, lai neveidotos domstarpības starp drošas braukšanas prasmju uzlabošanas interesentiem un starp privātu teritoriju saimniekiem, būtu nepieciešams noteikt kontrolēto sānslīžu aizlieguma zīmi, kuru attiecīgās teritorijas īpašnieki var uzstādīt. Zīme “Kontrolēta sānslīde ir aizliegta” teritorijās, kas nav valsts un pašvaldību ceļi, ielas un braucamās daļas, to nodrošinātu. Zīmes neesamība savukārt nozīmētu, ka kontrolēta sānslīde ir atļauta. Tāpat varas iestādēm būtu skaidrāk definēts mehānisms apzinātas sānslīdes radītāju kontrolēšanai – kur kontrolēt, ko kontrolēt un kā kontrolēt. Paralēli šim atbilstīgos likumos un regulējumos ir nepieciešams skaidri definēt mācību poligonu un treniņu laukumu.

Iznākumā sabiedrība iegūs legālu iespēju nomaļās vietās (laukumi, poligoni u.tml.) apgūt prasmes savaldīt transportlīdzekli slidenos apstākļos, lai zinātu, kā rīkoties, ja ceļu satiksmē ir zudusi saķere starp ceļu un vadīto spēkratu.

sadursme.lv turpinās sekot šīs iniciatīvas attīstības gaitai.

Avots: manabalss.lv

5
Izsaki savas domas...

avatar
4
1
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4
CsbbesTiesnesisDāvislode
Newest Oldest Most Voted
lode
Guest
lode

Kovidšova komplikācija.

Dāvis
Guest
Dāvis

Piekrītu. Vai sods par agresīvu braukšanu ir atbilstošs, ja tas tiek uzlikts poligonā/pamestā placī, laukumā, kur satiksmes nav par to, ka kāds paslidinās vai māca citam, kā rīkoties, ja saslīdējis auto? Tas praksē ir vienkārši izdevīgi valsts budžeta papildināšanai diemžēl..

Tiesnesis
Guest
Tiesnesis

Visis 3000 paraksti no žurku īpašniekiem😂

es
Guest
es

stabili

Csbb
Guest
Csbb

Reali tāpat ja mainīs šo grozījumu vai ne tpt būs tas procents imbicīļu kas metīs slipi vai nu krusta vai laukuma bet lūdzu tie kas met slipi uztaisiet akšenu vnk garlaicīgi skatities.

Citi šobrīd lasa: