Mālpilī pusaudzis nozog automašīnu, lai aizvestu mājās draudzeni


Mālpilī pusaudzis nozog automašīnu, lai aizvestu mājās draudzeni

Kā informē Valsts policija, šā gada 23. maijā Mālpilī kāds vīrietis no rīta, iznākot no sava mājokļa, pamanīja, ka no pagalma ir pazudusi viņa 1998. izlaiduma gada automašīna “Volkswagen Golf Variant”. Īpašnieks nakts laikā savu spēkratu bija novietojis pie dzīvesvietas, atstādams auto atslēgas aizdedzē, turklāt automašīna nebija aizslēgta.

Cietušais paziņoja Valsts policijai par zādzību. Valsts policijas Siguldas iecirkņa policisti automašīnu izsludināja meklēšanā. 5. jūlijā Siguldas iecirknis saņēma informāciju no Madonas iecirkņa par to, ka ir apturēts kāds 1975. gadā dzimis autovadītājs bez vadītāja apliecības, kurš kopā ar citām personām pārvietojies ar meklēšanā izsludināto spēkratu.

Likumsargi apstādinājuši automasīnu, jo ievērots, ka tai nav iegādāta obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļa apdrošināšana. Automašīnas vadītājs policistiem pastāstīja, ka automašīnu iegādājies no sava paziņas – 16 gadus veca jaunieša par 150 eiro.

Svētdien, 5. jūlijā, policisti aizdomās par zādzību minēto 16 gadus veco jaunieti Mālpilī aizturēja. Viņš jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par mantiskiem noziegumiem. Tāpat tika aizturēta iespējamā nozieguma līdzdalībniece – 20 gadu veca jauniete. Jaunietis policistiem paskaidroja, ka automašīnu nozadzis, lai pa nakti aizvestu uz mājām minēto draudzeni, kura bija atbraukusi pie viņa ciemos. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka aizdomās turētais naktī, kad tika izdarīta zādzība, ar šo spēkratu ir pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus. Proti, stacionārais fotoradars uz šosejas Koknese-Tīnūži fiksējis ātruma pārsniegšanu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta otrās daļas – par zādzību, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Šobrīd abas aizturētās personas atrodas izolatorā.

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Avots: Valsts policija

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: