Mājsēdes laikā taksometros varēs braukt tikai viens pasažieris vai vienas mājsaimniecības locekļi


Mājsēdes laikā taksometros varēs braukt tikai viens pasažieris vai vienas mājsaimniecības locekļi

Laika periodā no 2021. gada 21. oktobra līdz 14. novembrim pasažieri varēs izmantot pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili (piemēram, Bolt, Yandex) un taksometra pakalpojumus. Transportlīdzeklī varēs braukt tikai viens pasažieris vai vienas mājsaimniecības locekļi, vai pasažieris kopā ar nepilngadīgu bērnu vai personu, kurai nepieciešama asistenta palīdzība vai kurai ir objektīvas grūtības vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ.

Taksometros un komercpārvadājumos ar vieglo automobili jānodrošina regulāra transportlīdzekļa dezinfekcija un salona dabiskā vēdināšana. Sejas maska jālieto visiem pasažieriem un transportlīdzekļa vadītājam, ja vadītāja kabīne nav pilnībā atdalīta no salona.

Sniedzot taksometra pakalpojumus un pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, iedzīvotāju pārvietošanās aizlieguma laikā no plkst.20.00 līdz 05.00 taksometra vai vieglā automobiļa vadītājam, kurš sniedz pasažieru komercpārvadājumus, līdzi jābūt aizpildītam apliecinājumam un personu apliecinošam dokumentam (pasei vai ID kartei).

Apliecinājumā jānorāda:

  • vārds, uzvārds,
  • personas kods,
  • dzīvesvietas vai uzturēšanās vietas adrese,
  • darbavietas nosaukums, adrese, kontaktinformācija,
  • dzīvesvietas / uzturēšanas vietas / darba vietas atstāšanas iemesls un laiks,
  • pārvietošanās galamērķis (automobiļa vadītājs norāda darba devēja adresi un tālruņa numuru),
  • paraksts.

Taksometra pakalpojumus un pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili laikposmā no plkst.20.00 līdz 05.00 (ar aizpildītu pašapliecinājumu) drīkst izmantot persona, lai dotos uz darbu vai no tā; atgrieztos dzīvesvietā, tai skaitā no ostas, lidostas, autoostas un dzelzceļa stacijas; dotos uz lidostu, ostu, autoostu, dzelzceļa staciju; dotos uz diennakts aptieku, psiholoģiskā atbalsta vai ārstniecības iestādi vai no tās; dotos uz veterinārmedicīnas iestādi vai no tās.

Vairāk informācijas par pašapliecinājumu un aizpildāmā forma iegūstama Valsts policijas mājaslapā.

Pakalpojuma sniedzējam, kurš nonāk ciešā kontaktā ar klientu, ir jābūt vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam, vai tiem, kuri uzsākuši vakcinācijas kursu, – testēšanas sertifikātam. Detalizētāka informācija ir pieejama šeit: https://www.lm.gov.lv/lv/jaunums/informativs-materials-darba-devejiem un https://likumi.lv/ta/id/326729-par-arkartejas-situacijas-izsludinasanu .

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Citi šobrīd lasa: