Mājsēdes kontroles laikā piemēroti sodi pat 2000 EUR apmērā


Mājsēdes kontroles laikā piemēroti sodi pat 2000 EUR apmērā

Tāpat kā svētku laikā, arī šajās brīvdienas visā valstī noteikta komandantstunda, kas nozīmē, ka iedzīvotāji pēc 22.00 nedrīkst atrasties ārpus savas mājvietas. Diemžēl, ne visi ir paklausīgi likumam, un Valsts policijai, robežsardzei un Zemessardzei naktī uz sestdienu nācies uzsākt 603 administratīvo pārkāpumu procesus.

Kopā naktī no piektdienas uz sestdienu tika pārbaudītas 7313 personas, taču lielākai daļai cilvēku – 5506 -, kas atradās uz ielām pēc noteiktās komandantstundas bija aizpildīti pašapliecinājumi, kas to attaisno. Tikmēr 1510 gadījumos kārtības sargi apžēlojušies un devuši preventīvus norādījumus.

Ne visiem izdevies ‘izbēgt’ no situācijas ar brīdinājumu vai mazu sodu, vairākām personām piemēroti sodi 1000 un 2000 EUR. Viena persona, kurai tika piemērots lielākais sods bija ieradusies Latvijā no ārvalstīm, devusies prom no lidostas ar taksometru, taču nebija aizpildīts pašapliecinājums. Lidostas policijas iecirkņa darbinieki personai piedāvājuši to aizpildīt uz vietas, taču saņēmuši pretī kategorisku atteikumu, kā arī agresīvu attieksmi.

Mājsēdes kontroles laikā bijuši arī vairāki gadījumi, kuros personas mēģinājušas bēgt no policijas, vienā no tiem, kāds vīrietis Aluksnē uzsācis bēgšanu 2,7 promiļu reibumā un bez autovadītāja apliecības.

Komandantstundas laikā – no pulksten 22.00 līdz 05.00 – uz ielas drīkst atrasties personas ar attaisnojošu iemeslu un aizpildītu pašapliecinājumu, kā arī līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam.

Avots: vp.gov.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: