Top Raksti

Grid List

Foto: Breakinglv/Instagram

CSNG

Nesen notikušais satiksmes negadījums uz Krišjāņa Valdemāra ielas kļuva par pārsteigumu gan tuvējiem iedzīvotājiem, gan sociālo tīklu lietotājiem. Aizvadītajā naktī, tieši iepretim Nacionālajam Mākslas muzejam, automašīnas BMW vadītājs zaudēja vadību pār sava spēkrata vadāmību un rezultātā ietriecās tuvējā veikala "Vilhelms" ieejā.

Rīga, 3. augusts - Ceturtdien Zolitūdes ielā notika satiksmes negadījums, kurā gājējs, šķērsojot ielu neatļautā vietā, cieta no automašīnas uzbraukuma. Saskaņā ar liecībām, gājējs pēkšņi izskrēja uz ceļa, ko neparedzēja tuvumā esošā Volvo markas automašīna. Neskatoties uz šofera mēģinājumu nobremzēt, sadursme notika, un gājējs tika notriekts.

Vidzemes šosejā pie Melturiem notikusi letāla sadursme, kurā piedalījušās divas kravas automašīnas. Sakarā ar notikušo šodien šajā posmā pilnībā bloķēta satiksme, apstiprināja Valsts policijas pārstāve Ieva Ploriņa.

Rūpnīcas projekts. (Foto: AFP/Scanpix)

AUTO

Lielbritānijas automobiļu nozare sagaida lielu uzplūdumu, pateicoties nesenajai "Tata Group", vienam no Indijas lielākajiem uzņēmumiem, lēmumam veidot masīvu elektroautomobiļu bateriju rūpnīcu.

Lietotu auto tirgotava. (Foto: Shutterstock)

CEĻŠ UN LIKUMI

Lietotu auto tirgū nav retums dzirdēt stāstus par jaunajiem auto īpašniekiem, kas sastopas ar problēmām jau dažas dienas pēc auto iegādes. Lai palīdzētu šādās situācijās, sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv tika uzsākta parakstu vākšana. Iniciatīva aicina piešķirt piecu dienu vai 500 kilometru garantiju ikvienam lietotam auto pirkumam.

Foto: Paula Čurkste/LETA

CEĻŠ UN LIKUMI

Latvijā tiek apsvērti grozījumi Ceļu satiksmes likumā, lai palielinātu sodus autovadītājiem, kuri būtiski pārsniedz ātrumu. "Jaunās vienotības" (JV) deputāti piedāvā stingrāku sodīšanu tiem, kas pārsniedz ātruma ierobežojumu.

Atjaunotā Jūrmalas šoseja./Ilustratīvs attēls. (Foto: LETA)

CEĻŠ UN LIKUMI

Latvijā uz 16 valsts autoceļu posmiem paredzēts ieviest jaunu vidējā ātruma kontroles sistēmu. Neraugoties uz to, ka iekārtas šiem mērķiem jau ir uzstādītas, tehnisku problēmu dēļ sistēma pagaidām vēl nedarbojas. Pilnsabiedrība "Fima Group", kas atbild par tehnoloģiju piegādi, šobrīd pievēršas tās uzlabošanai un verificēšanai. Par termiņa pārsniegšanu piegādātājam piemēros līgumsodu.

Bērnu slimnīcas ārsti un speciālisti bažījas par ceļu satiksmes drošību

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un Valsts policija satraucas par bērnu drošību uz ielas, jo negadījumu skaits, kuros iesaistīti bērni, katru gadu pieaug.

Tikai pēc nepilniem diviem gadiem no tā atjaunošanas, ceļš Rauna–Drusti–Jaunpiebalga cieš no bedrēm, un uzņēmumi uzskata par vainīgajiem klimatisko apstākļu mainību un mežizstrādes tehniku.

Latvijā ceļa satiksmes negadījumi ir nopietna problēma. 2022. gadā mūsu valsts bija trešajā vietā Eiropas Savienībā pēc ceļa satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita.

Evija Trifanova/LETA

SATIKSME

Braucot pa Latvijas valsts autoceļiem, būvdarbi var radīt papildu aizkavēšanās risku. Jau 89 dažādos autoceļu posmos visā valstī notiek būvdarbi. Noslēgumā mēs iesakām alternatīvus maršrutus, lai izvairītos no šiem aizkavējumiem.

Andžejs Ļebedevs un Daniels Kārkliņš

SPORTS

Gaidīšana un aizraušanās piepilda gaisu, jo Rīgas Biķernieku trase gatavojas rīkot grandiozu motosporta pasākumu: septīto no desmit sacensību kārtām pieaugušo kategorijā "2023 OlyBet FIM Speedway GP of Latvia"

Daugavpils nesen tika pievērsta automašīnu sporta entuziastu uzmanībai, jo kartodroms “Blāzma” bija drifta mīļotāju sirdspukstu epicentrs no 7. līdz 9. jūlijam.

Kamēr Palangā liels skaits jaudīgu iekšdedzes dzinēju automobiļu dalībnieku piedalījās leģendārajās izturības sacensībās Aurum 1006 km, vēl kaut kas īpašs notika Lietuvas klusajās nostarpēs.

Kad ir runa par motoreļļas izvēli, bieži vien patērētāji apjūk daudzajās izvēles iespējās un zīmējumos uz iepakojuma.