Seko mums

Kriminālziņas

Ludzā aiztur jauniešus, pie kuriem konstatē narkotiskās un psihotropās vielas

Pēc Valsts Policija iegūtās informāciju par personām, kuras, iespējams, ir saistītas ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, 27. aprīlī, iepriekš uzsāktu kriminālprocesu ietvaros, tika aizturēti divus jauniešus, kā arī konfiscēja 290gr žāvētas vielas, kas visdrīzāk ir marihuāna un tvertne ar vielu, kas iespējams ir augu valsts produkts ar psihotropu iedarbību – halucinogēnās sēnes. Vielas tika nosūtītas ekspertīzes veikšanai. Izmeklēšana turpinās.

Ludzas iecirkņa kriminālpolicijas amatpersonas 27.aprīlī veica operatīvos pasākumus, kuru rezultātā, divu iepriekš uzsāktu kriminālprocesu ietvaros, pēc krimināllikuma 253.panta 1.daļas, tika aizturēti divi 2001.gadā dzimuši jaunieši. Vēl divām personām tika piemērota administratīvā aizturēšana, lai nogādātu personas tuvākajā medicīniskajā iestādē narkotisko un psihotropo vielu lietošanas fakta konstatēšanai.

Veicot kratīšanu, tika izņemti 290 grami žāvētai marihuānai līdzīgas vielas un tvertne, kurā atradās augu valsts produkts ar psihotropu iedarbību, kas iespējams ir halucinogēnās sēnes. Lai noteiktu vielu precīzu sastāvu un daudzumu, tika nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Jauniešiem par šādām darbībām draud kriminālatbildība pēc krimināllikuma 253.1.panta 3. daļas – par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde
Avots: Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

To Top