Likumsargi Siguldā atklāj nelikumīgu marihuānas audzētavu (foto)


Likumsargi Siguldā atklāj nelikumīgu marihuānas audzētavu (foto)

Pirmdien, 10. maijā, Valsts policijas Siguldas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki sadarbībā ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes darbiniekiem, Speciālo uzdevumu bataljona darbiniekiem un Valsts policijas kinologu ar dienesta suni veica sankcionētu kratīšanu saistībā ar nelikumīgu marihuānas audzēšanu Siguldā.

Kratīšanas laikā tika izņemts aprīkojums marihuānas audzēšanai, digitālie svari, 25 grami izžāvēta marihuāna, 38 marihuānas stādi un aptuvei 578 grami nežāvēta marihuāna, kā arī reģistrēta pistole “Sig Sauer 230”, 65 patronas un 200 eiro skaidras naudas. Saistībā ar notikušo tika aizturēts 1949. gadā dzimis vīrietis, kurš tika ievietots īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Par iepriekš minēto tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 256. panta pirmās daļas, proti, par narkotiskās vai psihotropās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Persona agrāk nebija nonākusi policijas redzes lokā. Šodien 12. maijā, tiesa vīrietim piemēroja drošības līdzekli kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Lai efektīvi cīnītos ar šāda veida noziegumiem, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt aktīviem un ziņot par personām, kuras saistītas ar narkotisko vielu apriti, kā arī par narkotisko vielu tirdzniecības vietām. Ziņot iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai rakstot iesniegumu elektroniski bez e-paraksta portālā latvija.lv, vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz pasts@vp.gov.lv. Tāpat narkotisko vielu tirdzniecības vietas iespējams atzīmēt arī interaktīvajā kartē – https://web.ic.iem.gov.lv/gis2/index.php .

Avots: vp.gov.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: