Seko mums

Dažādi

Lietuvietis cenšas piekukuļot robežsargus ar 5 eiro banknoti

Vladislavs Proškins/F64

Sestdien, 25. jūlijā, Silenes robežkontroles punktā aizturēts Lietuvas pilsonis, kurš mēģināja piekukuļot robežsargus, informē Valsts robežsardze.

Veicot valsts robežu šķērsojošo personu robežpārbaudi, robežsargi konstatēja kādu ar kravas automašīnu Latvijā ieceļojošu Lietuvas pilsoni, kurš uz automašīnas sēdekļa nolika 5 eiro banknoti un lūdza robežsargiem nevērt vaļā transportlīdzeklī esošo ledusskapi. Vīrietis kukuli deva, lai šķērsotu valsts robežu ar pārtikas produktiem, kuru ievešana Eiropas Savienībā ir aizliegta.

Par kukuļdošanu pret Lietuvas pilsoni tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas, savukārt Daugavpils prokuratūrā persona saukta pie kriminālatbildības, noslēdzot vienošanos ar prokuroru par vainas atzīšanu un naudas soda 10 minimālo mēnešalgu apmērā, t.i. 4 300 eiro noteikšanu.

Latvijas Valsts robežsardze atgādina, ka kukuļdošana kvalificējama kā smags noziegums, par kuru saskaņā ar Latvijas Krimināllikumu draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods desmit līdz divu tūkstošu Latvijas Republikas noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

Avots: rs.gov.lv

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top