Liepājas universitātē tapis unikāls koka elektromobilis (video)


Liepājas universitātē tapis unikāls koka elektromobilis (video)

Unikāls koka elektroauto prototips tapis Liepājas Universitātes studiju programmā “Viedās tehnoloģijas”. Tas ir izmantojams lauksaimniecībā, izklaides sfērā, kā arī, iespējams, pilsētu komunālajā saimniecībā.

Transportlīdzeklis ir aprīkots ar šķēršļu detektoriem, vairākiem mākslīgā intelekta elementiem un tam ir attālināta datu pārraide.

Uldis Žaimis:
LiepU dabaszinātņu un inovatīvo tehnoloģiju institūta direktors.

“Izstrādātais automobilis ir ar salīdzinoši lielu kravnesību, līdz pat tonnai. Pilnībā elektriski vadāms, vadāms arī attālināti. Var iet blakus šim auto un vadīt vajadzīgajā virzienā. Lepojamies un īpaši uzsveram, ka mašīna faktiski ir platforma, kurai var uzlikt dažādas virsbūves.”

Mašīnu aptuveni mēneša laikā salika universitātes programmas “Informācijas tehnoloģija” 4.kursa students Jānis Mackus.

Jānis Mackus:

“Pirmo reizi to darot, ir nedaudz sarežģītāk, jo nav skaidrības īsti, kur, kas iet, un ir jāizpēta šis jautājums, tev atnāk detaļas un tu skaties kā tās saiet kopā. Otro reizi to izdarīt būtu ļoti viegli.”

Izstrādātais auto kalpos kā prototips tālākiem projektiem, taču jau šobrīd tā veidotāji saskata plašu potenciālo pielietojumu.

Uldis Žaimis:
LiepU dabaszinātņu un inovatīvo tehnoloģiju institūta direktors.

“Pielietojumi ir ļoti dažādi iespējami. Lauksaimniecībā, lai izvadātu barību fermas apstākļos, noliktavu saimniecībās kastu pārvadāšanai teritorijas vai noliktavas iekšienē. Zemnieku saimniecībā – atvest produkciju līdz novietnei.”

Liepājas Universitāte tuvākajā laikā plāno izstrādāt pēc izmēra nedaudz mazākus elektroauto, kuru detaļu komplektu, rasējumus un instrukcijas kā tos būvēt, pēc tam piešķirs Liepājas skolām. Tad izglītības iestādēs šādus automobiļus skolēni varētu salikt kopā, piemēram, darbmācības stundās.

Avots: facebook.com/ltvzinas

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: