Seko mums

Dažādi

Liepājā ceļa remontdarbu dēļ apskadēta automašīna

foto: Ekrānuzņēms, Bez Tabu

Liepājā autovadītāja, Lidija atstāj savu automašīnu stāvēšanai īpaši paredzētā zonā Aldaru ielā. Taču vakarā, atgriežoties pie automašīnas, sievieti sagaida nepatīkams pārsteigums, vēsta raidījums “Bez Tabu”.

Autovadītāja raidījumam stāsta, ka nav bijušas nekādas zīmes, kas liecinātu, ka automašīnu ir aizliegts novietot konkrētā vietā. “Vakarā, nākot pie mašīnas, konstatēju, ka kaut kas nav kārtībā, ka kāds ir notīrījis mašīnai it kā stiklus,” stāsta Lidija.

“Izsaucu policiju. Konstatēja, ka tas ir no ceļa, ka akmens tiek ielidināts no garāmbraucošas automašīnas. Policists uzreiz teica, ka tur ir vienkārši akmens trāpījis. Tad viņš parādīja, kurā vietā ir trāpījis,”

tā skaidro autovadītāja.
Ekrānuzņēms, Bez Tabu

Kā raidījums vēsta, vairāk nekā 10 metru attālumā no remontdarbu vietas manīti lielāki un mazāki akmeņi. Taču negadījuma brīdī pie izzāģētā asfalta neesot bijušas nevienas brīdinošas ceļazīmes. To arī konstatējuši likumsargi.

Kā izrādās, Aldaru ielā remontdarbus veica uzņēmums ”Volts-1”. Strādnieki aizbēra bedri, atstājot rupjas šķembas ar uzkalniņu. Vietējie iedzīvotāji atklāj, ka šāds akmeņu tramplīns bez zīmēm stāv vairākas nedēļas. Autovadītājai jauns un nomainīts auto stikls izmaksājis 180 eiro. Tāpēc automašīnas īpašniece vērsās pie būvdarbu veicēja, cerot, ka firma segs zaudējumus.

Ekrānuzņēms, Bez Tabu

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents, Jānis Abāšins norāda, ka šajā gadījumā vaininieks būtībā neesot zināms, tāpēc OCTA nedarbojas vai arī nedarbojas pilnībā. Līdz ar to vienīgais, kas varētu līdzēt, ir brīvprātīgā KASKO apdrošināšana vai vainīgā atrašana, no kura varētu pieprasīt segt remonta izmaksas.

“Būvniekiem faktiski visos būvobjektos ir obligāta šī te civiltiesiskā apdrošināšana. Līdz ar to, ja cilvēks spēj pierādīt šī te būvnieka vainu darbībā vai bezdarbībā, tad šī te būvnieka civiltiesiskā atbildība vainu segtu,”

skaidro Jānis Abāšins, Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents .

Lidija paļaujas uz Valsts policiju, lūdzot izsniegt likumsargu automašīnas videoreģistratora ierakstu, kurā tad būs uzskatāmi redzams, ka remontdarbu vietā nav nevienas ceļazīmes.

Pēc vairākām dienām ar autovadītāju atkārtoti sazinājies būvnieks, taču nevis, lai pavēstītu, ka uzņemas atbildību, bet gan pieprasot pierādījumus, ka automašīnas stikls izsists tieši būvfirmas neizdarības dēļ. Vairāk uzzini, skatoties raidījuma “Bez Tabu” sižetu.

Avots: skaties.lv/Bez Tabu

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top