Seko mums

Dažādi

Liepājā autovadītāja 2,44 promiļu reibumā cītīgi mēģina piekukuļot policistus

foto: jauns.lv

Ceturtdien Liepājā, kāda transportlīdzekļa vadītāja ļoti centīgi mēģināja piekukuļot likumsargus, lai viņai netiktu noformēts protokols par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā. Valsts policijas amatpersonas vairākkārt sievietei atgādināja, kukuļdošana ir pretlikumīga, taču viņa turpināja izteikt piedāvājumu, ar katru saņemto atteikumu, sieviete palielināja piedāvāto naudas summu, ziņo Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde.

Ceturtdien, 2.jūlija vakarā, pulksten 20.26 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Liepājā, Zemnieku ielā pārvietojas “Audi” markas automašīna, pie kuras stūres, iespējams, sēdusies sieviete alkohola reibumā. Likumsargi pēc informācijas saņemšanas, braucot pa Brīvības ielu, pamanīja pretim braucošu automašīnu “Audi” virzienā uz Cukura ielas pusi. Automašīna tika apturēta Liepājā, Cukura ielā un, veicot alkohola pārbaudi, konstatēts, ka sieviete vadījusi automašīnu 2,44 promiļu reibumā.

Likums nosaka, ka gadījumā, ja pirmajā pārbaudē izelpā ir konstatēts alkohols, tad pārbaude ir jāveic atkārtoti. Starpposmā starp abām pārbaudēm sieviete sāka lūgties, lai likumsargi ļauj doties un nenoformē prookolu par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkohola reibumā. Sieviete solīja likumsargiem samaksāt, lai izkultos no nepatikšanām. Naudas summas sarunas gaitā pēc katra atteikuma saņemšanas pieauga līdz 300 eiro. Sieviete, saņēmusi no likumsargiem atkārtotu atteikumu, tik un tā neatkāpās no piedāvājuma. Iereibusī autovadītāja bija gatava aizbraukt līdz bankomātam un no tā izņemt naudu.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas noformēja protokolu par transportlīdzekļā vadīšanu, atrodoties alkohola reibumā. Savukārt par kukuļdošanas mēģinājumu Valsts policijā ir uzsākts kriminālprocess, turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, transportlīdzekļa vadītājam piemēro no 240 līdz 400 naudas soda vienībām un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem. Saskaņā ar Administratīvās atbildības likumu, valstī noteiktā viena naudas soda vienība ir 5 eiro, līdz ar to šajā gadījumā ir paredzēts naudas sods no 1200 līdz 2000 eiro. Savukārt par kukuļdošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Avots: Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top