Seko mums

Dažādi

Liepājā 30 minūšu laikā soda septiņus šoferus par neredzīgu gājēju nepalaišanu pāri ceļam

Atgādinot autovadītājiem par baltā spieķa nozīmi ceļu satiksmē, Valsts policija vakar, 16.oktobrī, Baltā spieķa dienas ietvaros sadarbībā ar Liepājas Neredzīgo biedrību rīkoja eksperimentu.

Eksperimenta laikā personas ar redzes problēmām Liepājā, Flotes ielā, centās šķērsot ceļu, izmantojot horizontāli paceltu balto spieķi, kas norāda, ka autovadītājiem gājējs ar redzes problēmām ir jāpalaiž.

Aptuveni pusstundas laikā eksperimenta vietā administratīvo pārkāpumu protokoli par neredzīga gājēja nepalaišanu pāri ceļam tika sastādīti septiņiem autovadītājiem vecumā no 30 līdz 57 gadiem.
Papildus protokolam policisti autovadītājiem atgādināja par baltā spieķa nozīmi ceļu satiksmē.

Latvijas ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka transportlīdzekļa vadītājam jebkurā vietā, tostarp ārpus gājēju pārejas, jāpalaiž neredzīgais gājējs, kas rāda horizontāli paceltu balto spieķi.

Fotogrāfija no eksperimenta

Eksperimenta iniciators bija Liepājas Neredzīgo biedrība, kuras locekļi ik dienu sastopas ar problēmām ceļu satiksmē. Šī nebija pirmā reize, kad Valsts policija viesojās neredzīgo biedrībā, uzklausot cilvēku ar redzes problēmām viedokli par viņu stāvokli ceļu satikmē. Iepriekšējās reizē Valsts policija biedrības locekļiem sniedza noderīgu rekomendāciju apģērba izvēlē, dodoties uz ielas. Policija informēja, ka ceļu satiksmē pamanāmākās krāsas ir balta, dzeltena, oranža un sarkana un apģērba detaļas šādās krāsās ļaus autovadītājam labāk pamanīt gājēju ar paceltu spieķi.

Saskaņā ar Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksu, par ceļa nedošanu neredzīgiem gājējiem, kas rāda signālu ar baltu spieķi, uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam no 7 līdz 30 eiro, bet cita transportlīdzekļa vadītājam — no 15 līdz 70 eiro. Eksperimenta laikā pieķertie pārkāpēji tika sodīti ar 15 eiro lielu soda naudu.

Vājredzīgs un neredzīgs cilvēks uz ceļa izmanto pavisam citus orientierus, kurus satiksmes drošības labad vajadzētu pārzināt arī autovadītājiem.

Avots: Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

To Top