Lielgabarīta krava pilnībā bloķē satiksmi uz Daugavpils šosejas


Lielgabarīta krava pilnībā bloķē satiksmi uz Daugavpils šosejas

2021.gada 9.septembrī ap pulksten 11:30 Augšdaugavas novadā, Līksnas pagastā kravas automašīnu Scania 124L 420 veica apgriešanās manevru, kā rezultātā pilnībā bloķēja satiksmi abos virzienos. Notikuma vietā Valsts policija konstatēja vairākus būtiskus Autopārvadājumu likuma pārkāpumus, par kuriem tika uzsāktas vairākas Administratīvā pārkāpuma lietvedības.

Šī gada 9.septembrī ap pulksten 11:30 Augšdaugavas novadā, Līksnas pagastā 1956.gadā dzimis vīrietis vadot kravas automašīnu Scania 124L 420 veica apgriešanās manevru, kā rezultātā uz autoceļa A6, no pulksten 11:30 līdz 13:00, satiksme abos virzienos tika pilnībā bloķēta.

Ierodoties notikuma vietā, Valsts policija konstatēja, ka kravu pārvadātājs nav izpildījis lielgabarīta un smagsvara pārvadājuma atļaujas nosacījums, kā arī veicis kravas pārvadājumu bez Valsts policijas pavadības, kas pārvadājot lielgabarīta vai smagsvara kravu ir obligāta prasība.

Tāpat minētais pārvadātājs kravas pārvadājumu veica, pārsniedzot noteiktā transportlīdzekļa kravas pieļaujamo garumu.

Uz vietas tika konstatēts, ka vēl četri transportlīdzekļi ar šādu kravu ir pārkāpuši noteikumus par lielgabarīta un smagsvara pārvadājumiem, šādā veidā radot apdraudējumu ceļu satiksmes drošībai.

Par dotajiem pārkāpumiem ir uzsāktas 10 administratīvā pārkāpuma lietvedības, lai sauktu pie atbildības iespējamās vainīgās personas. Sods par šāda veida pārkāpumiem transportlīdzekļa vadītājam var tikt piemērots no 70 līdz 140 eiro, bet pārvadātājam no 210
līdz 430 eiro.

Valsts policija atgādina, lielgabarīta vai smagsvara transportlīdzekļa (izņemot lauksaimniecības tehniku) platums pārsniedz 5 m vai garums 40 m, pārvadājuma veikšanai par pavadošo transportlīdzekli izmanto Valsts policijas transportlīdzekli.

Valsts policija aicina personas, kuras nodarbojas ar kravas pārvadājumiem, nebūt bezatbildīgām un rūpēties, lai kravas pārvadāšana neapdraudētu citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību!

guest
1 Komentāri
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
A
A
1 month ago

01.08. Tieši tādas pašas lielas kravas brauca un nekāda ziņu nekur nebija. Arī bija apstādināta satiksme.

Citi šobrīd lasa: