Seko mums

Dažādi

Liedz dalību ceļu satiksmē automobiļiem ar neatbilstošām riepām.

Turpmāk automobiļiem, kuri būs aprīkoti ar neatbilstošām riepām, tiks liegta dalība ceļu satiksmē, anulējot tehniskās apskates uzlīmi un atņemot numura zīmes.

CSDD informē, ka šāds lēmums balstīts uz transportlīdzekļu pārbaudes rezultātiem Daugavpils reģionā, kad decembra pirmajās dienās CSDD un Valsts policijas kopīgi organizētajās pārbaudēs atklājās, ka vēl aizvien autovadītāji šajos slidenajos un sniegotajos laika apstākļos ceļu satiksmē piedalās ar transportlīdzekļiem, kuriem uzstādītas satiksmei bīstamas riepas (pilnībā nodilušas ziemas riepas vai pat nodilušas vasaras riepas). Šādi transportlīdzekļi apdraud gan pašu autovadītāju, gan arī citus satiksmes dalībniekus.

No 500 pārbaudītajiem auto Daugavpils reģiona 28 spēkratiem konstatētas satiksmei bīstamas riepas.

CSDD informē, ka šādi CSDD un Valsts policijas reidi turpināsies arī citos Latvijas reģionos, pastiprināti pievēršot uzmanību transportlīdzekļu riepu stāvoklim. 

No 1. decembra līdz 1. martam visiem transportlīdzekļiem obligāti jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām.   

Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka vieglo automobiļu ziemas riepu minimālais protektora dziļums ir 4 milimetri. Jāņem vērā, ka vienam auto nedrīkst vienlaikus būt radžotas un neradžotas riepas.

Tāpat uzmanība jāpievērš riepu vecumam – nav ieteicams izmantot riepas, kas vecākas par 5-6 gadiem, jo braucot gan nodilst protektors, gan laika gaitā riepu gumija zaudē savas īpašības. 

20190722 Riga. Motormuzejs. Photo / Ilmars Znotins

2
Izsaki savas domas...

avatar
2
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0
Riepu reids Kurzemē, vairākiem auto konstatētas satiksmei neatbilstošas riepas - sadursme.lvPolicisti pieķer vairākus šoferis, kuri pārvietojas ar nepiemērotām riepām - sadursme.lv
Newest Oldest Most Voted
trackback

[…] Kā jau ziņojām, līdzigas pārbaudes tika veiktas arī Daugavpilī. […]

trackback

[…] jau ziņojām, reidi notikuši dažādos Latvijas reģionos- Daugavpilī un Cēsu […]


Jaunākās

To Top