Seko mums

Dažādi

Latviju satricina ziņa par iespējamo atteikšanos no fotoradariem

Šodien Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs nāca klājā ar ziņu par to, ka ministrija sākusi apdomāt fotoradaru lietderību Latvijas teritorijā. Kā iemesls šaubām ir nepietiekamais finansiālais ieguvums no tiem, proti, piespriestie sodi par fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem valsts budžetam nepienes tik lielu naudu, kā bija plānots.  

Uz šo paziņojumu šodien pēcpusdienā reaģēja arī Valsts policija. Valsts policijas sociālā tīkla profilā ievietotajā ziņojumā vēstīts, ka policijas mērķis attiecībā uz vēlamajiem rezultātiem, ko sniedz fotoradari, ir pretējs Iekšlietu ministrijas uzstādītajam mērķim, un tas ir galvenkārt balstīts uz ceļu satiksmes negadījumu skaita samazinājumu.

“Vairākkārtīgi ir uzsvērts, ka fotoradaru ieviešanas mērķis ir samazināt ceļu satiksmes negadījumos gan cietušo, gan bojāgājušo personu skaitu. Valsts policija nekad nav uzskatījusi, ka fotoradaru vai tehnisko līdzekļu ieviešanas projekts būtu veids, kā papildināt valsts budžetu vai pēc iespējas vairāk sodīt autovadītājus,” minēts ziņojumā.

Kā liecina Valsts policijas publicētā informācija, 2014. gadā, kad uz Latvijas ceļiem fotoradari vēl nebija ieviesti, satiksmes negadījumos bojā gāja 213 cilvēki, turpretī 2018. gadā, kad uz Latvijas ceļiem darbojās 100 fotoradari – bojāgājušo skaits bija ievērojami mazāks, proti, 148.

“Ja mēs domājam, ka fotoradaru ieviešanas projekts ir bijis neveiksmīgs, runājot par budžeta papildināšanu, tad, manuprāt, tas ir ļoti neprofesionāli,” publikācijas beigās norāda Krapsis.

Iekšlietu ministrijas paziņojums nav atstājis vienaldzīgu arī raidījuma “Zebra” vadītāju Paulu Timrotu, kas īsā video materiālā zobgalīgi vērtē iespējamo atteikšanos no fotoradariem finansiāla neizdevīguma dēļ.

Avots: Valsts policija / Video: TV raidījums "Zebra" / Ilustratīvs attēls: bb.lv
avatar

Jaunākais

Seko mums

To Top