Seko mums

Dažādi

Latviju satricina ziņa par iespējamo atteikšanos no fotoradariem

Šodien Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs nāca klājā ar ziņu par to, ka ministrija sākusi apdomāt fotoradaru lietderību Latvijas teritorijā. Kā iemesls šaubām ir nepietiekamais finansiālais ieguvums no tiem, proti, piespriestie sodi par fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem valsts budžetam nepienes tik lielu naudu, kā bija plānots.

Uz šo paziņojumu šodien pēcpusdienā reaģēja arī Valsts policija. Valsts policijas sociālā tīkla profilā ievietotajā ziņojumā vēstīts, ka policijas mērķis attiecībā uz vēlamajiem rezultātiem, ko sniedz fotoradari, ir pretējs Iekšlietu ministrijas uzstādītajam mērķim, un tas ir galvenkārt balstīts uz ceļu satiksmes negadījumu skaita samazinājumu.

“Vairākkārtīgi ir uzsvērts, ka fotoradaru ieviešanas mērķis ir samazināt ceļu satiksmes negadījumos gan cietušo, gan bojāgājušo personu skaitu. Valsts policija nekad nav uzskatījusi, ka fotoradaru vai tehnisko līdzekļu ieviešanas projekts būtu veids, kā papildināt valsts budžetu vai pēc iespējas vairāk sodīt autovadītājus,” minēts ziņojumā.

Kā liecina Valsts policijas publicētā informācija, 2014. gadā, kad uz Latvijas ceļiem fotoradari vēl nebija ieviesti, satiksmes negadījumos bojā gāja 213 cilvēki, turpretī 2018. gadā, kad uz Latvijas ceļiem darbojās 100 fotoradari – bojāgājušo skaits bija ievērojami mazāks, proti, 148.

“Ja mēs domājam, ka fotoradaru ieviešanas projekts ir bijis neveiksmīgs, runājot par budžeta papildināšanu, tad, manuprāt, tas ir ļoti neprofesionāli,” publikācijas beigās norāda Krapsis.

Iekšlietu ministrijas paziņojums nav atstājis vienaldzīgu arī raidījuma “Zebra” vadītāju Paulu Timrotu, kas īsā video materiālā zobgalīgi vērtē iespējamo atteikšanos no fotoradariem finansiāla neizdevīguma dēļ.

Avots: Valsts policija / Video: TV raidījums "Zebra" / Ilustratīvs attēls: bb.lv

3
Izsaki savas domas...

avatar
3
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0
Berģos un uz Rīgas apvedceļa tiks uzstādītas sarkanās gaismas kameras - sadursme.lvFotoradari nepilnu divu gadu laikā valsts kasi papildinājuši ar 14,8 miljoniem eiro - sadursme.lvIekšlietu ministrs: “No kādām funkcijām man būtu jāatsakās fotoradaru uzturēšanas izdevumu segšanai?” - sadursme.lv
Newest Oldest Most Voted
trackback

[…] ka vakar, 7. oktobrī, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs nāca klājā ar ziņu par to, ka minis…. Kā iemesls šaubām tika minēts nepietiekamais finansiālais ieguvums. Paziņojums izraisīja […]

trackback

[…] Paziņojums par Iekšlietu ministrijas plānu atteikties no fotoradariem nāca klajā pirmdien, 7. oktobrī. Šī ziņa neatstāja vienaldzīgu ne Valsts policiju, ne ceļu satiksmes entuziastu Paulu Timrotu. […]

trackback

[…] Atgādinām, ka 7. oktobrī Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs nāca klājā ar ziņu par to, ka… […]


Jaunākās

To Top