Latvijas komanda pirmo reizi izcīna godalgu 24 stundu auto sacensībās Francijā


Latvijas komanda pirmo reizi izcīna godalgu 24 stundu auto sacensībās Francijā

Septembrī Francijā norisinājās ikgadējās 4×4 spēkratu sacensības “24 Heures Tout Terrain de France”.
Kopš 2005. gada sacensībās piedalās arī autobraucēji no Latvijas un šogad dalība tajās izrādījusies īpaši veiksmīga.

Šogad sacīkstes noritēja jau 27. reizi un uz starta līnijas stājās 77 spēkrati. Jau trešo gadu par sacensību vietu izvēlēta lauksaimniecībā izmantota platība pēc ražas novākšanas ar kopējo garumu 7,4 kilometri. Dalībnieki no dažādām valstīm sacensībās piedalījās gan ar lielajām 4×4 markas automašīnām, gan ar bagija tipa spēkratiem. Latvijas komanda, kuras sastāvā ir Igors Skoks, Rūdolfs Skoks, Arvis Piķis un mehāniķi Agris Piķis un Gunārs Briedis, visus sacensību gadus palikusi uzticīga automobilim Mitsubishi Pajero.

Atskanot starta signālam, Latvijas komandā pirmais pie stūres sēdās Igors Skoks, kurš trasē devās no 14. līnijas. Brauciena pirmajā stundā automašīnai nācās mainīt pārsisto riepu un kopvērtējumā pēc divu stundu ilga brauciena latviešu komanda ierindojās 21. vietā. Aizritot ceturtajai stundai, ventspilnieku ekipāža bija pakāpusies jau uz 18. vietu, pēc sešām stundām sacensību trasē mūsējie bija jau 12. vietā, pēc desmit stundām komanda kopvērtējumā pakāpās uz 8. vietu, savukārt pēc 13 stundām jau uz 5. vietu un 15. stundā ekipāža no Ventspils stabili ieņēma trešo pozīciju rezultātu tabulā.
Izturības sacensībās “24 Heures Tout Terrain de France” Igors Skoks finišu sasniedza kā trešais, kopumā  komandai veicot 202 apļus.

Pēc 24 stundu brauciena finišu no visām startējušām 77 ekipāžām sasniedza 48 ekipāžas. Pirmajā vietā šī gada sacensībās ierindojās komanda no Beļģijas, savukārt 2. vietā komanda no Francijas.
Latvijai līdz šim augstākā vieta sacensībās “24 Heures Tout Terrain de France” bijusi 4. To 2008. gadā sasniedza ekipāža, kuras sastāvā bija Igors Skoks, Māris Saukāns, Agris Piķis un 2015. gadā to atkārtoja ekipāža, kuras sastāvā bija Māris Neikšāns, Jānis Berķis, Nauris Berķis.

Avots: go4speed.lv, tt24.fr / Attēli: captain-nowhere.com
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Citi šobrīd lasa: