Seko mums

Jaunumi

Latvijas autoceļu uzturētājs gatavojas ziemas sezonai ar 26 000 tonnām sāls

VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ir uzsācis sagatavošanās darbus pārejai uz ziemas sezonu – tiek testēta un kalibrēta ziemas uzturēšanas tehnika, kā arī  noliktavas tiek papildinātas ar pretslīdes kaisāmajiem materiāliem: sāls un sāls-smilts maisījumu.

Pirms ziemas iestāšanās visa tehnika tiek pārbaudīta un kalibrēta, lai tehnikas darbība atbilstu visām noteiktajām prasībām.

LAU pārvaldībā ziemas periodam paredzētas vairāk kā 600 dažādas tehnikas vienības. Tāpat tiek sagādāti arī slīdamības samazināšanai nepieciešamie materiālu krājumi – šobrīd noliktavās sāls ir pieejams 26 000 t apjomā, bet smilts-sāls maisījums sagatavots vairāk nekā 10 000 m3 apjomā.

Ziemas sezonas sākums autoceļu uzturēšanā ir noteikts 1. novembris, tomēr šis datums tiek mainīts atkarībā no reālajiem laikapstākļiem. 1. novembrī darbu uzsāk LAU ziemas dienesta dežuranti, kuru galvenajos pienākumos ietilpst kaisīšanas un tīrīšanas darbu organizēšana.

Lai pārvietošanās pa autoceļiem būtu droša, LAU aicina arī autovadītājus savlaicīgi sagatavoties ziemas sezonai, veikt vasaras riepu nomaiņu un ievērot drošas braukšanas principus ziemas apstākļos.

Avots: lau.lv

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top