Latvijā sākusies ceļu būvdarbu sezona; šogad tiks salaboti vairāk nekā 1000 kilometru autoceļu (video)


Latvijā sākusies ceļu būvdarbu sezona; šogad tiks salaboti vairāk nekā 1000 kilometru autoceļu (video)

Ceļu būvdarbu sezona ir atklāta. Pašlaik aktīvākie darbi notiek uz Kuldīgas un Rēzeknes apvedceļiem. Paredzēts, ka šogad tiks remontēti vairāk nekā tūkstoš kilometru uz valsts autoceļiem.

Pēc ziemas pārtraukuma atsākušies būvdarbi uz valsts reģionālā autoceļa Kuldīga – Skrunda – Embūte (P116) posmā no rotācijas apļa Kuldīgā līdz krustojumam ar vietējo autoceļu Kuldīga – Pelči – Kaltiķi (V1293) (2,33,km – 6,84.km).

Būvdarbu posmā ieviests ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Satiksme organizēta ar ceļa zīmēm un vadstatņiem, kā arī ir divi luksoforu posmi.

Projekta ietvaros daļā autoceļa posma tiks veikta pilnā segas pārbūve, vēl daļā – atjaunota nesošā kārta. Tāpat tiks atjaunots rotācijas aplis Kuldīgā Graudu un Ganību ielu satiksmes mezglā.

Šajā projektā ir noslēgts trīspusējs līgums ar Kuldīgas novada pašvaldību un kopīgi ar pašvaldību tiks izbūvēts gājēju un velosipēdistu celiņš. Kopējā līgumcena ir 3,11 milj. eiro (ar PVN). Darbi tiek veikti par valsts budžeta līdzekļiem. Darbus veiks SIA VIA un būvdarbus plānots pabeigt šā gada vasaras beigās. Projekta autors – SIA Projekts 3.

Pēc ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma atsākušies seguma atjaunošanas darbi uz reģionālā autoceļa Daugavpils–Skrudaliena–Baltkrievijas robeža (Silene) (P68) posmā no krustojuma ar Daugavpils apvedceļu (Tabore–Laucese, P66) līdz Silenei (7,84.-20,98. km) Daugavpils novadā.

Visā objektā satiksmi regulē ceļazīmes, kā arī ir ieviests ātruma ierobežojumi 70 un 50 km/h. Vienā posmā satiksme tiks regulēta ar luksoforu palīdzību. Vidējais posma šķērsošanas laiks ir 25 minūtes.

Darbu ietvaros tiks labots autoceļa profila, izlīdzināti iesēdumi un ieklāta asfalta virskārta. Kā arī izbūvēta pasažieru pieturvietas platforma. Darbus, kurus plānots pabeigt jūnijā, par 1,98 milj. (ar PVN) eiro veic SIA Binders. Darbi tiek veikti par valsts budžeta līdzekļiem un uz VSIA Latvijas valsts ceļi izstrādātā vienkāršotā projekta pamata.

Būvdarbi uz šī ceļa šogad noritēs arī posmā no Katineļiem līdz Smiļģīnas ezeram (21,00.-27,10. km). Pārbūves posmā reciklēts vecais asfalta segums, izbūvēta jauna šķembu pamata kārta. Šogad tiks ieklātas trīs asfalta kārtas, pabeigts stiprināt nogāzes u.c. darbi.

Būvdarbus, kuri tiks atsākti nākamnedēļ, veic SIA Binders par līgumcenu 4,23 milj. eiro (ar PVN), ko sedz no valsts budžeta ar ERAF līdzfinansējumu. Projekta autors AS Ceļuprojekts.

Avots: lvceli.lv, retv.lv

1
Izsaki savas domas...

avatar
1
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1
Viunis
Newest Oldest Most Voted
Viunis
Guest
Viunis

Ja remonti tiks veikti tāpat ,kā pagājušo gadu….tad tā ir līdzekļu izšķērdēšana,nevis remonts? P8 Mālpils -Suntaži ir piemērs,kā visu sačakarēt! Joprojām jāvelkās uz 50km

Citi šobrīd lasa: