Seko mums

Aktuāli

Latvijā, pandēmijas dēļ, ievērojams kritums automašīnu tirgū

Foto: Ilustratīvs attēls

Vairākus mēnešus, pandēmijas dēļ, uzņēmumi un iedzīvotāji retāk iegādājas automašīnas Aprīlī un Maijā novērojams straujākais jauno automašīnu reģistrāciju skaita samazinājums, vēsta TV3 rīta raidījumā “900 sekundes”.

Šogad, pandēmijas dēļ, Aprīlī un Maijā novērots straujākais reģistrēto jauno vieglo automašīnu skaita samazinājums aprīlī -55,2% un maijā – 54,4%, salīdzinot ar pagājušā gada konkrēto laiku. Savukārt Jūnijā reģistrēto jauno vieglo automašīnu skaits Latvijā samazinājies par 22,6%, jaunu vieglko komerctransporta samazinājums bijis 33,6 %.

Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs saka: “Šobrīd ir nepieciešams strauji ieviest Auto Asociācijas izstrādāto piecu punktu nozares atbalsta programmu, lai stimulētu auto tirgu un nepazaudētu 107 miljonus eiro budžeta nodokļu ieņēmumus 2020. gadā. Nekavējoties jāievieš Zememisiju zaļo auto atbalsta programmu, jo neviens nav atcēlis Latvijas CO2 mērķu izpildi Eiropas Zaļā kursa ietvarā. Jāstimulē līzinga finansējuma pirmās iemaksa atbalsts ar “Attīstības finanšu institūcijas “Altum”” palīdzību un jāatceļ bezjēdzīgais reprezentatīvo auto slieksnis, kas kropļo konkurenci un samazina nodokļu ieņēmumus”

Viņš arī norādīja, ka būtiska ir katra cilvēka atbildība par sevi un savu veselību, lai nerastos otrais pandēmijas vilnis. Pretējā gadījumā tas iedragātu biznesu ar ilgstošām sekām. Vairāk uzzini skatoties rīta raidījuma “900 sekundes” sižetu.

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Avots: skaties.lv / 900 sekundes

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top