Latviešu huligāns Tallinas centrā uzstāda jaunu ātruma rekordu – 227 km/h


Latviešu huligāns Tallinas centrā uzstāda jaunu ātruma rekordu – 227 km/h

Vakar, naktī uz 13. maiju, policisti uz Pirita ceļa pieķēra pārgalvīgu autovadītāju no Latvijas, kura vadītais transportlīdzeklis traucās ar ātrumu 227 km/h. Pēc šodien notikušās tiesas sēdes vīrietis tika nosūtīts atpakaļ uz aizturēšanas centru, kur viņam nāksies uzturēties nākamās 30 dienas.

Naktī uz ceturtdienu, īsi pirms pulksten diviem, robežsardzes patruļa fiksēja automašīnu, kas brauca ar ātrumu 227 km/h, vietā, kur maksimālais atļautais braukšanas ātrums ir 50 km/h. 32 gadus vecais vīrietis, kurš pilotēja automašīnu Mercedes-Benz, nepretojās robežsardzes patruļai. Vīrietis notikuma vietā tika aizturēts un nogādāts aizturēšanas centrā, lai tur pārdomātu savu rīcību.

Šorīt notikušajā tiesas sēdē vīrietim tika piespriests maksimālais soda mērs –  30 dienu apcietinājums un uz gadu tika atņemta autovadītāja apliecība.

Policija piebilda, ka gan vadītājs, gan pasažieri nesaprata savas darbības bīstamību un iespējamās sekas. Šis izbrauciens viņiem likās kā joks.

32 gadus vecais transportlīdzekļa vadītājs tika aizturēts un jau šodien Harju apgabaltiesā centās paskaidrot savu rīcību. Pēc autovadītāja teiktā, viņš vēlējies izmēģināt transportlīdzekli, tajā pat laikā viņš rūpējies arī par pasažieru drošību – pirms “ātruma pārbaudes” liekot tiem piesprādzēties. Policijas darbinieki atzīmēja, ka pirms uzsākt braucienu vienmēr ir jāpiesprādzējas ar drošības jostu.

Satiksmes uzraudzības centra patruļdienesta priekšnieks Varmo Reinis apgalvo, ka viņš neatminas nevienu autovadītāju, kurš Tallinas centrā būtu traucies ar tik lielu ātrumu. “Par laimi, pirms notika traģēdija, vīrieša ceļu šķērsoja likumsargi. Vadītājs riskēja ne tikai ar savu, bet arī ar pasažieru dzīvībām. Braucot ar tik lielu ātrumu vadītājs nespēj reaģēt uz negaidītām situācijām, un, ja kāda nejauša iemesla dēļ notiktu sadursme, mēs šodien runātu par piecu jauniešu nāvi, “sacīja Reinis.

Policija atzīmē, ka, braucot ar šādu ātrumu, vidējam autovadītājam reakcijas attālums ir 100 metri un pilnīgai apstāšanai ir nepieciešama vairāk nekā 300 metru distance. Koplietošanas ceļi nav vieta, kur pārbaudīt savu braukšanas prasmes.

Avots: minuaeg.com

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: