Latgalē pret vairākiem dzērājšoferiem uzsākti kriminālprocesi par kukuļdošanu


Latgalē pret vairākiem dzērājšoferiem uzsākti kriminālprocesi par kukuļdošanu

Lai izvairītos no administratīvajiem sodiem par transportlīdzekļa vadīšanu alkoholisko dzērienu iespaidā, 2021.gada 16. un 21. novembrī Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldē tika reģistrēti divi kukuļdošanas gadījumi. Par dotajiem faktiem ir uzsākti kriminālprocesi.

16. novembrī, ap pulksten 09:35 Balvu novadā, Baltinavas pagastā tika apturēts transportlīdzeklis Audi A4, kura vadītājam – 1971.gadā dzimušam vīrietim, tika veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpojamajā gaisā. Veicot pārbaudi tika konstatēts, ka vīrietis pie auto stūres ir sēdies 2,49 promiļu alkohola reibuma stāvoklī. Lai netiktu uzsākts administratīvais process par transportlīdzekļa vadīšanu alkoholisku dzērienu iespaidā, vīrietis, Valsts policijas amatpersonām, piedāvāja kukuli – 20 eiro apmērā.

Līdzīgs gadījums fiksēts 21.novembrī, ap pulksten 08:44 Augšdaugavas novadā, Sventes pagastā. Transportlīdzekļa VW Sharan vadītājam – 1984.gada dzimušam vīrietim tika veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpojamajā gaisā, kura uzrādīja 1,1040 promiļu alkohola reibumu.

Lai izvairītos no soda, persona piedāvāja likumsargiem kukuli.

Abos gadījumos ir uzsākti kriminālprocesi un personām draud atbildība pēc Krimināllikuma 323.panta 1.daļas par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policija aicina vadītājus būt atbildīgiem un nesēsties pie stūres alkohola reibumā!

Avots: vp.gov.lv
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Citi šobrīd lasa: