Lai sakoptu piegružotās ceļmalas ik gadu tiek iztērēts vairāk nekā pusmiljons eiro


Lai sakoptu piegružotās ceļmalas ik gadu tiek iztērēts vairāk nekā pusmiljons eiro

Šogad piegružoto valsts autoceļu ceļmalu sakopšanai izlietoti vairāk nekā 597 tūkst. eiro, t.sk. autoceļu nodalījuma joslas sakopšanai 465 tūkst. eiro un autobusu pieturvietu atkritumu tvertņu apkopei 132 tūkst. eiro.

Ik gadu izmesto atkritumu daudzums ceļmalās nesamazinās, kas liecina par ceļu lietotāju vienaldzīgo attieksmi vides piesārņojuma problēmu risināšanā un atkritumu īpatsvara samazināšanā.

Ja iedzīvotāji atkritumus novietotu tiem paredzētajās vietās – mājsaimniecību noslēgto atkritumu apsaimniekošanas līgumu norādītajās vietās, tad atkritumu savākšanas izmaksas varētu novirzīt lietderīgākiem autoceļu ikdienas uzturēšanas darbiem, piemēram, sakārtot autoceļu ūdens atvadi, atjaunot greiderējamo kārtu grants autoceļiem u.c. darbus.

Autoceļu nomalēs tiek izmesti plastmasas maisiņi, papīri, dzērienu un ēdienu iepakojumi, pudeles, kā arī iedzīvotāji nereti izmanto iespēju no mājsaimniecību atkritumiem atbrīvoties tos atstājot pie atkritumu tvertnēm autobusu pieturvietās. Līdztekus tam ceļmalas tiek piegružotas arī ar būvniecības un lielgabarīta atkritumiem – azbesta šīferi, kuru nevar nodot parastā atkritumu poligonā, jo tie ir bīstamie atkritumi, kā arī būvgruži, vecas mēbeles, ledusskapji un televizori, kam savukārt ir paredzēti speciāli nodošanas punkti.

Ceļmalu sakopšana tiek veikta, ņemot vērā valsts autoceļam noteikto uzturēšanas klasi. Proti, A uzturēšanas klases autoceļiem reizi divās nedēļās, B uzturēšanas klasei reizi divos mēnešos, C uzturēšanas klasei reizi trijos mēnešos, D un E uzturēšanas klasei reizi sešos mēnešos.

LAU aicina iedzīvotājus saudzīgi izturēties pret vidi, nemēslot ceļmalās un sadzīves atkritumus izvest vai novietot mājsaimniecību noslēgto atkritumu apsaimniekošanas līgumos norādītajās vietās.

Atgādinām, ka autoceļu uzturēšanas darbiem tiešsaistes režīmā var sekot līdzi VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” mājaslapas kartē (www.lau.lv), kā arī aplikācija “Waze”, kurā iespējams arī informēt par valsts autoceļu stāvokli. Par bīstamām situācijām uz valsts autoceļiem aicinām informēt arī VSIA “Latvijas Valsts ceļi” Satiksmes informācijas centru, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555.

Avots: lau.lv

2
Izsaki savas domas...

avatar
2
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2
Seska SmakaErtik
Newest Oldest Most Voted
Ertik
Guest
Ertik

Interesanti kas pr to maksā…. Pareizi, mēs paši arī maksājam. Un ērgļi zog daudz vairāk……

Seska Smaka
Guest
Seska Smaka

Pusmiljons kas nenonāk badīgo kantora žurku kabatās.

Citi šobrīd lasa: