Lai neapdraudētu gājējus, riteņbraucējiem braukšanai jāizmanto veloceļus nevis ietves


Lai neapdraudētu gājējus, riteņbraucējiem braukšanai jāizmanto veloceļus nevis ietves

Lai uzlabotu vismazāk aizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku – gājēju drošību pilsētvidē, VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) sadarbībā ar Apvienību “Pilsēta cilvēkiem”, apdrošināšanas sabiedrību “ERGO” un degvielas mazumtirgotāju “Circle K” kampaņas “Brauc ar galvu” informatīvā akcijā uzrunāja tos velosipēdistus, kuri pārvietojas pa ietvi tā vietā, lai izmantotu braukšanai paredzētās velojoslas un veloceļus.

Akcijas laikā Apvienības “Pilsēta cilvēkiem” pārstāvji mudināja velosipēdistus plānot savu braucienu pilsētvidē pēc iespējas, integrējot maršrutā pieejamo velo infrastruktūru. Akcijas ietvaros tika uzsvērts, ka pa ietvi drīkst braukt tikai īpašos gadījumos intensīvas satiksmes vidē un apgrūtinātos vai bīstamos braukšanas apstākļos.

Līdz ar informāciju par drošas braukšanas pamatprincipiem, apdrošināšanas sabiedrība “ERGO” velosipēdistiem sniedza informāciju par velosipēda un skrejriteņa komplekso apdrošināšanu, savukārt, “Circle K” degvielas uzpildes stacijās velobraucēji, kā pateicību par veltīto laiku sarunai par drošību ceļu satiksmē, varēs baudīt bezmaksas kafiju.

Lai veicinātu ceļu satiksmes dalībnieku drošību, CSDD īsteno sociālo kampaņu “Brauc ar galvu”. Kampaņā tiek uzrunāti gan velosipēdisti, gan autovadītāji, aicinot satiksmes dalībniekus uz savstarpēju cieņu. “Brauc ar galvu” aktualizē gan rakstītos, gan nerakstītos ceļu satiksmes drošības aspektus, kā arī piedāvā ieteikumus, kā pēc iespējas ērtāk un drošāk izmantot pilsētvidi un ceļus ārpus tās. Informatīvie un izglītojošie kampaņas materiāli pieejami vietnē www.braucargalvu.lv.

Satiksmes drošības sociālo kampaņu “Brauc ar galvu” organizē CSDD sadarbībā ar Apvienību “Pilsēta cilvēkiem”, Valsts policiju, RP SIA “Rīgas satiksme”, apdrošināšanas sabiedrību “ERGO” un vadošo degvielas mazumtirgotāju “Circle K”.

Avots: csdd.lv

2
Izsaki savas domas...

avatar
2
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2
Tava mammaWTF
Newest Oldest Most Voted
WTF
Guest
WTF

Kur ir informatīvā kampaņa – gājēj neej pa velo ceļiem?

Tava mamma
Guest
Tava mamma

Tā itkā visi neparkotos uz tiem velo celiņiem ar iedegtām avārijas gaismām. Labāk noņemt velo celiņus un mācīt gan velo gan gājējus vienam otram neskriet virsū

Citi šobrīd lasa: