Kuldīgas apkārtnē vandāļi turpina bojāt atstarojošos signālstabiņus


Kuldīgas apkārtnē vandāļi turpina bojāt atstarojošos signālstabiņus
foto: skaties.lv

Kuldīgas apkārtnē turpina ļaunprātīgi bojāt atstarojošos signālstabiņus. Pavisam neatgriezeniski sabojāti 68 signālstabiņi. Valsts autoceļam nodarītie zaudējumi ir aptuveni 2400 eiro apmērā (bez PVN). Stabiņu zādzība vai bojāšana var būtiski ietekmēt ceļu satiksmes drošību.

Valsts reģionālā autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108), posmā no krustojuma ar autoceļu Zlēkas–Ugāle (P123) līdz Kuldīgai (36,1.-53,6. km) ļaunprātīgi un neatgriezeniski sabojāts liels skaits atstarojošo signālstabiņu (ceļa zīmes nr. 917 un nr. 918), informē “Latvijas Valsts ceļi”.

Kā “Latvijas Valsts ceļi” ziņo, konstatēts, ka sabojāti ir 68 signālstabiņi. Šoreiz Valsts autoceļam nodarītie zaudējumi lēšami 2400 eiro apmērā (bez PVN). Par šiem finansiālajiem zaudējumiem svarīgāks ir tas, ka ceļu aprīkojuma bojāšana tiešā veidā ietekmē satiksmes drošību, jo diennakts tumšajā laikā atstarojošu signālstabiņu trūkums var būt iemesls ceļu satiksmes negadījumiem ar traģiskām sekām.

“Ik viens aprīkojums, stabiņš vai ceļa zīme ir domāti satiksmes drošības uzlabošanai. Viņi sniedz autobraucējiem informāciju par to, kas viņus sagaida konkrētajā ceļa posmā. Līdz ar to šādas zādzības un vandālisms būtiski apdraud satiksmes drošību,”

skaidro Anna Kononova, “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve.

Šajā gadījumā tiks lemts par kriminālprocesa uzsākšanu. Policija atzīst, ka atrast un pierādīt noziedzinieka vainu nav tik vienkārši, ja vien nav bijuši liecinieki vai citi neapstrīdami pierādījumi. Tomēr šādi gadījumi pastāv.

Kā jau minējām tie šogad nav pirmie zaudējumi, kas nodarīti valsts autoceļiem Kuldīgas apkārtnē. Martā uz autoceļiem Ciecere–Ikaiši–Vārme (V1278), Kurmāle–Ieras (V1294) un Kuldīga–Skrunda–Embūte (P116) nozagtas 31 ceļazīme un 29 šo zīmju metāla stabi. Savukārt aprīlī uz autoceļa Kuldīga–Alsunga–Jūrkalne (P119) bija sabojāti 140 atstarojošie signālstabiņi.

Pagājušogad, 2019. gadā valsts ceļu aprīkojumam kopumā tika nodarīti zaudējumi 273 tūkstošu eiro apmērā. Liela daļa šo zaudējumu ir radusies zādzību un vandālisma rezultātā. Pērn uz valsts autoceļiem bojātas vai nozagtas kopumā 73 ceļazīmes, 49 ceļazīmju stabi, 1,7 kilometri aizsargbarjeru, pieci autobusu pieturvietu paviljoni, seši apgaismes stabi un viens luksofors, kā arī bojāti vēl citi aprīkojuma elementi. Saņemtas kompensācijas no vainīgajiem un apdrošināšanas sabiedrībām – 108,5 tūkstošu eiro apmērā.

Latviajs Valsts ceļi aicina autovadītājus informēt Valsts policiju ja tiek pamanīta zādzība vai apzināts ceļu aprīkojuma bojājums, kā arī informēt VAS Latvijas Valsts ceļi Satiksmes informācijas centru, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555.

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: [email protected] Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Avots: lvceli.lv un LTV ziņu dienests
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Citi šobrīd lasa: