Seko mums

Kurzemē

Kuldīgas apkārtnē valsts ceļam nodarīti zaudējumi aptuveni 5000 eiro apmērā

foto: skaties.lv

Valsts reģionālā autoceļa Kuldīga–Alsunga–Jūrkalne (P119) posmā no Alsungas līdz Jūrkalnei ir ļaunprātīgi sabojāts liels skaits atstarojošo signālstabiņu, informē “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Minētajā ceļa posmā bojāti aptuveni 140 signālstabiņi, kuri tika uzstādīti pagājušā gada rudenī. Valsts ceļam nodarītie zaudējumi ir aptuveni 5000 eiro apmērā (bez PVN). LVC uzsver, ka būtiskāk par finansiālajiem zaudējumiem ir tas, ka ceļu aprīkojuma bojāšana tiešā veidā ietekmē satiksmes drošību, jo diennakts tumšajā laikā atstarojošu signālstabiņu trūkums var būt iemesls ceļu satiksmes negadījumiem ar traģiskām sekām.

LVC Kuldīgas nodaļa nosūtījusi Valsts policijai iesniegumu par valsts autoceļam nodarīto zaudējumu ar lūgumu ierosināt kriminālprocesu par nodarītajiem materiālajiem zaudējumiem.

Diemžēl šī šogad nav pirmā vandālisma situācija un pirmie zaudējumi, kas nodarīti valsts autoceļiem Kuldīgas apkārtnē. Martā uz autoceļiem Ciecere–Ikaiši–Vārme, Kurmāle–Ieras un Kuldīga–Skrunda–Embūte tika nozagtas 31 ceļazīme un 29 šo zīmju metāla stabi. Šie zaudējumi bija lēšami nepilnu 4000 eiro apmērā (bez PVN).

Kā jau iepriekš tika minēts šī gada martā arī uz reģionālā autoceļa Sloka-Talsi posmā no Talsiem līdz Laucienei nolauzti un izmētāti 85 signālstabiņi, tāpat nolauzti vairāki signālstabiņi Talsu apvedceļa sākumā, nodarot zaudējumus 2000 eiro apmērā.

Pagājušajā gadā valsts ceļu aprīkojumam kopumā tika nodarīti zaudējumi 273 tūkstošu eiro apmērā. Liela daļa šo zaudējumu ir radusies zādzību un vandālisma rezultātā. Pērn uz valsts autoceļiem bojātas vai nozagtas kopumā 73 ceļazīmes, 49 ceļazīmju stabi, 1,7 kilometri aizsargbarjeru, pieci autobusu pieturvietu paviljoni, seši apgaismes stabi un viens luksofors, kā arī bojāti vēl citi aprīkojuma elementi. Saņemtas kompensācijas no vainīgajiem un apdrošināšanas sabiedrībām – 108,5 tūkstošu eiro apmērā.

Avots: lvceli.lv

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

To Top