Krievijas gājēju aizstāvji – StopHam


Krievijas gājēju aizstāvji – StopHam

Braukšana pa gājēju ietvēm Latvijā nav sastopama parādība, un pat ja ir, tad ļoti reti, taču mūsu kaimiņvalstī Krievijā tā ir neizbēgama ikdiena. Lai palīdzētu gājējiem un kopējai ceļu satiksmes kārtībai 2010. gadā tika izveidota bezpeļņas organizācija “StopHam”.

Parkošanās uz ietvēm un braukšana pa tām ir amorāla un nepieņemama rīcība attīstītā un kulturālā sabiedrībā, kur cilvēki respektē un ievēro arī citu intereses, ne tikai savas, par ko arī cīnās “StopHam”. Lai aizbiedētu satiksmes noteikumu pārkāpējus organizācija savos ‘reidos’ iet ar lielām uzlīmēm, kur rakstīts:”Man nospļauties uz visiem, parkojos, kur gribu”. Šādā veidā mēģinot nokaunināt pārkāpējus, kuri noparkojušies vai brauc pa ietvēm, nepaklausīgajiem tās tiek uzlīmētas uz priekšējā vējstikla.

“StopHam” gan neiet apkārt un nelīmē uzlīmes visiem pēc kārtas, ja transportlīdzeklī redz vadītāju, tad palūdz aizbraukt un izskaidro, ka tas ir pretlikumīgi, taču ne vienmēr izdodas tikt galā ar vārdiem. Bieži vien vadītāji pretojas, strīdas, kā arī nereti mēgina izrēķināties ar fizisku spēku. Šādiem gadījumiem “StopHam” komandai ir piparu gāzes baloniņi.

Šādi gadījumi nav tikai ar noparkotām mašīnām, bet arī ar vadītajiem, kas mēģina apbraukt sastrēgumus caur gājēju ietvēm. Ja tiek pamanīts šāds pārkāpums, kas apdraud gājēju drošību, komanda lūdz vadītāju braukt atpakaļ, un izgriezties uz ceļa vietā, no kurienes uzbrauca uz trotuāra.

“StopHam” organizācija gan tika arī uz brīdi slēgta, kad to pavēlēja Maskavas pilsētas tiesa 2016. gadā. Lēmums gan tika atcelts pāris mēnešus vēlāk. Visus šos gadījumus var vērot viņu Youtube kanālā, kur organizācijai ir gandrīz 2 miljoni sekotāju. Kamera strādā arī kā pašaizsardzības līdzeklis – krietni mazāk cilvēku vēlas strīdēties un pielietot fizisku spēku, ja zin, ka viņu sejas pēc tam varēs redzēt internetā.

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: