Seko mums

Dažādi

Kravas automašīnas Tukumā regulāri bloķē Slocenes ielu

foto: skaties.lv

Slocenes ielā dzīvojošajiem tukumiešiem, katru dienu nākas saskarties ar nobloķētu ielu un rēķināties ar papildu minūtēm ceļā uz galamērķi. Citi ar to ir mierā, bet citi neslēpj savu neapmierinātību, jo iela pavisam nesen tika rekonstruēta, taču šajā jomā nekādi uzlabojumi neesot novērojami.

Kravas automašīnu vadītājiem nav iespēju apgriezties uzņēmuma teritorijā, tādēļ viņi tajā iebrauc atpakaļgaitā. Lai to izdarītu, vadītājiem nākas aizšķērsot ielu un citi satiksmes dalībnieki kādu brīdi nevar pabraukt garām. Kāds tukumnieks norāda, ka Slocenes iela pavisam nesen tika rekonstruēta.

“Katru dienu Tukumā Slocenes ielā smagās automašīnas un autokāri bloķē un traucē satiksmi. Smagie auto fiziski nespēj netraucējot iegriezt “Baltais” pienotavas teritorijā. Autokāri braukā pa ielu, pārvadājot kravas. Šo ielu nesen atjaunoja, taču situāciju nevis uzlaboja, bet padarīja bīstamāku,”

stāsta tukumnieks.
Ekrānuzņēmums “Bez Tabu”

Ceļa uzlabošanai ieguldīti Eiropas Savienības un pašvaldības līdzekļi. ”Diezgan tur norobežo. Katru otro, trešo dienu, kad te braucu, tad tā ir. Man netraucē. Pagaidu un kravas mašīna aizbrauc. Nekāda vaina nav,” stāsta kāds cits vietējais iedzīvotājs.

To, ka nekādas vainas nav, “Bez Tabu” pārliecinās arī paši brīdī, kad uz interviju ierodas uzņēmuma tehniskais direktors un pie teritorijas piebrauc kravas automašīna, kurai jāiebrauc teritorijā. Spēkrata vadītājs iebrauc pretējā braukšanas joslā, apstājoties paralēli ražotnes žogam, pēc tam viņš atpakaļgaitā uzsāk kustību teritorijā. Jau pēc aptuveni divām minūtēm kravas automašīna atpakaļgaitā iebraukusi iežogotajā teritorijā. Šoferīšiem šādi jārīkojas, apstākļu spiestiem, jo pienotavas teritorija nav pietiekami plaša, lai tajā varētu apgriezties.

Mums ir ļoti šauri. Mēs ļoti labprāt gribētu apgriešanās vai kraušanas laukumu, bet redziet, mēs esam iesprostoti starp kalnu, ielu un upi. Diezgan šauri. Visa loģistika notiek pa Slocenes ielu. Tā ir tāda grūta situācija šoferim, ka jākāpina ar aizmuguri. Tās trīs minūtes viņš to ceļu ir aizņēmis, tas notiek pāris reizes dienā,”

stāsta Ivars Lazdovskis”Tukuma piena” tehniskais direktors

Sūdzības no iedzīvotājiem līdz šim neesot saņemtas. Pienotava ir liels nodokļu maksātājs un regulāri atbalsta arī dažādas pilsētas aktivitātes, tādēļ vietvara nesaskata problēmu tajā, ka iedzīvotājiem dažas minūtes jāuzgaida, kamēr kravas automašīna atbrīvos ceļu. Slocenes ielā mājvietas ir aptuveni piecdesmit iedzīvotājiem.

Dzersim pienu, sapratīsim viens otru, atbalstīsim. Tikai kopā, ejot zelta vidusceļu, mēs tiksim uz priekšu. Ja gribas mierīgāku dzīvi un nav laika divas minūtes pagaidīt, mēs varam vēl kādu sižetu par to, cik daudz neapgūtas teritorijas ir brīvas pagastos. Būs vēl grūtāk, rūpnīca paplašinās, uzņēmējs ir ar tālejošiem, lieliem mērķiem. Cik tā vietiņa tur ir, tik ir,”

skaidro Dace Lebeda, Tukuma novada domes izpilddirektore.

Tukuma dome norāda, ka pirms ielas uzlabošanas darbiem situācija Slocenes ielā bijusi krietni sliktāka. Lebeda norāda, ka šajā vietā neesot bijis iespējams citādāks risinājums, lai izvairītos no īslaicīgas ielas bloķēšanas.

Avots: skaties.lv/Bez Tabu

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top