Seko mums

Aktuāli

Kravas auto vadītāju ieteikumi citiem autovadītājiem

Pēdējā laikā uz Latvijas autoceļiem bieži tiek reģistrētas kravas automašīnu sadursmes ar vieglajiem automobiļiem. Dažas no tām ir ar letālu iznākumu. Izplatītākie iemesli, kādēļ notiek ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti kravas auto – visbiežāk pie vainas ir “aklās zonas” un bremzēšanas ceļa garums.

Kravas automašīnas dala ceļus ar vieglajiem auto, motocikliem, velosipēdiem un gājējiem. Taču nereti kravas autovadītāji un citi ceļa satiksmes dalībnieki uz ceļa nespēj saprasties, un tas rezultējas negadījumā.

“Kravas automašīnu vadīšanai ir nepieciešamas būtiskas prasmes un iemaņas. Šo transportlīdzekļu lielie izmēri, manevrēšanas spējas un smagā krava spēj apgrūtināt pārredzamību un drošību uz ceļa, tāpēc ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam pastiprināti jākoncentrējas notiekošajam uz ceļa,” atgādina Gjensidige Latvija Transporta atlīdzību grupas vadītājs Andris Balodis.

Viens no biežākajiem manevriem, ko veic transportlīdzekļu vadītāji, ir pārkārtošanās citā braukšanas joslā vai pagriezienu veikšana. Apdzīšanas laikā liels drauds drošībai ir neredzamās jeb “aklās zonas” – vietas pie auto sāniem, kas nav redzamas spoguļos. Kravas auto, atšķirībā no citiem transportlīdzekļu dalībniekiem, “aklās zonas” ir vairākas un kravas autovadītājs var nepamanīt citu satiksmes dalībnieku.

“Vieglo automašīnu vadītāji bieži līdz galam neizprot kravas automašīnu bremzēšanas ceļa garumu, līdz ar to automašīnas vadītājs ietur lielāku distanci ar priekšā esošo automašīnu, un tas mudina vieglo automašīnu vadītājus iespraukties pa vidu, it īpaši sastrēgumu vai intensīvas satiksmes laikā,” stāsta kravas pārvadātāja AS “Delta LV” vadītājs Aigars Freibergs.

Lai mazinātu avārijas risku, AS “Delta LV” vadītājs Aigars Freibergs aicina ceļu satiksmes dalībniekus atcerēties:

  • Smagajiem auto ir aklās zonas, tās ir jāzina un jāsaprot, ka, atrodoties tajās, vadītājs var neredzēt citus satiksmes dalībniekus;
  • Nesēdi astē, bet ievēro distanci – tādā veidā ir grūti pārredzams ceļš un pēkšņas kravas auto bremzēšanas gadījumā var notikt sadursme;
  • Ļauj smagajam auto veikt pagriezienu – smagajiem auto ir daudz grūtāk veikt manevrus, tādēļ jāparedz, ka to veikšanai būs nepieciešams vairāk vietas;
  • Veikt apdzīšanas manevru tikai taisnās, pārredzamās vietās;
  • Būt iecietīgiem – uz ceļa valda pārāk liela agresija un ikvienam būtu jābūt iecietīgākam, tad arī avāriju būs mazāk.
Avots: iauto.lv/Gjensidige

2
Izsaki savas domas...

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
VvvvProkurors Recent comment authors
jaunākais vecākā populārākā
Prokurors
Guest
Prokurors

Bet savukārt smago auto vadītājiem ieteikums, iebraucot zonā, kura apzīmē apdzīvotas vietas sākums, samazināt sava spēkrata braukšanas ātrumu, vismaz līdz 65 km/h !!!

Vvvv
Guest
Vvvv

Apdzīvotā ziņā,reti kurš smagais brauc vairāk par 50

Jaunākais

Seko mums

To Top