Seko mums

Rīgā

Krasta ielas “palīgiela” rada bīstamus pārsteigumus

foto: Ekrānuzņēmums / Zebra

Krasta ielai Rīgā atšķirībā no citām ielām ir arī “palīgiela”, autovadītāji iegriežas “palīgielā” un tikai tad nogriežas, kur nu katram vajag. Šobrīd internetā klīst pamācība, kā pareizi šo vietu izbraukt, taču, pēc “Zebras” domām, jābrauc ir citādāk.

Māris Līcis, CSDD pārstāvis skaidro: “Infrastruktūra neļauj autovadītājam, kas brauc no centrālās ielas uz šo blakus vietējo nozīmes joslu, sagatavoties attiecīgajam manevram, tādējādi nav iespējams ieņemt laicīgi labo malējo stāvokli, lai izpildītu pagriezienu, kā arī laicīgi ar signāliem informēt citus ceļu satiksmes dalībniekus par manevra iespējamību, braucot pa vietējo nozīmes joslu.”

“Zebra” novēro, ka Krasta ielas “palīgielā” bīstamākais ir citu autovadītāju pārsteigšana. “Un šajā situācijā sanāk vairāki pārsteigumi. Ja, piemēram, mašīna, braucot uz 70 km/h, nogriežas “palīgielā” un pēkšņi izdomā iegriezties benzīntankā, skaidrs, ka vadītājs pārsteidz visus, kas brauc aiz muguras,” secina Pauls Timrots. Tieši tas pats notiek, ja vadītajam jau ir izdevies sākt manevru pa labi, tiek pārsteigti visi, kas jau brauc pa labo joslu. “Pilns ar pārsteigumiem un skaidrs, ka pārsteigumi kādreiz beigsies ar avāriju,” norāda Timrots.

Zebra skaidro, ka šajā gadījumā vadītajam vajag iepriekš iegriezties, nevis pēdējā brīdī un jau laikus braukt pa labo pusi. Tad arī varēs droši veikt labo pagriezienu.

Avots: skaties.lv/Zebra

1
Izsaki savas domas...

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dmitrijs Recent comment authors
jaunākais vecākā populārākā
Dmitrijs
Guest
Dmitrijs

Liels paldies!
Paskaidrojiet, lūdzu, kam ir priekšroka izbraucot cauri restorāna Erebuni teritoriju, no Augusta Deglava Viršu ielas pusē.
Paldies


Jaunākais

To Top