Krāslavā iereibis autovadītājs bez tiesībām piedāvā policistiem 55 eiro kukuli


Krāslavā iereibis autovadītājs bez tiesībām piedāvā policistiem 55 eiro kukuli

15. septembrī kāds 1967. gadā dzimis autovadītājs, kurš atradās alkohola reibumā, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes darbiniekiem piedāvāja kukuli 55 eiro apmērā. Par doto faktu uzsākts kriminālprocess.

15.septembrī ap pulksten 16.04 Krāslavas novadā, Skaistas pagastā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes darbinieki apturēja transportlīdzekli VW Caddy. Transportlīdzekļa vadītājam tika veikta alkohola pārbaude izelpojamajā gaisā, kura uzrādīja, ka persona pie transportlīdzekļa stūres ir sēdusies 1,279 promiļu alkohola reibuma stāvoklī. Dokumentu pārbaudes laikā tika noskaidrots, ka vīrietis vadīja transportlīdzekli bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Ar mērķi izvairīties no kriminālatbildības, vīrietis likumsargiem piedāvāja 55 eiro lielu kukuli. Jāmin, ka vīrietim 2020.gadā, par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibuma stāvoklī, tika atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības

Šobrīd personai par šāda veida darbībām, kukuļa piedāvājumu policijas darbiniekiem, draud kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 323.panta 1.daļas par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Pret personu ir uzsākts arī kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262.panta 1.daļas par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Valsts policija aicina vadītājus būt atbildīgiem un nesēsties pie stūres alkohola reibumā!

Avots: vp.gov.lv
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Citi šobrīd lasa: