Seko mums

Dažādi

Ķekavas novadā privātmājā glabāti vismaz 2400 litri nelegālas dīzeļdegvielas

Vakar, 3. oktobrī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Baložu iecirkņa policisti saņēma informāciju par to, ka vienā no Ķekavas novada privātmājām tiek uzglabāta nelegāla dīzeļdegviela.

Neatliekamā kārtā Baložu iecirkņa policisti devās pārbaudīt informāciju un veica apskati norādītās privātmājas teritorijā. Pie mājas tika atrastas trīs tvertnes, kurās kopumā atradās aptuveni 2400 litru dīzeļdegvielas, kā arī sūknis un skaitītājs. 1960. gadā dzimušais mājas saimnieks policistiem nevarēja uzrādīt dokumentus, kas apliecinātu degvielas izcelsmi.

Uz aizdomu pamata, ka degviela ir nelegāla un, iespējams, glabāta pārdošanai, tā tika atsavināta. Tāpat atsavināts tika arī sūknis un skaitītājs. Degvielai ir nozīmēta ekspertīze, un tā tiks nodota glabāšanā Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

Saistībā ar notikušo uzsākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3 panta – par akcīzes preču aprites noteikumu pārkāpšanu. Par šādu pārkāpumu fiziskajām personām uzliek naudas sodu no 70 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 70 līdz 7100 eiro, konfiscējot šīs preces un to pārvadāšanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.

Pēdējo mēnešu laikā šis ir jau ceturtais plašāk zināmais nelegālas degvielas uzglabāšanas un tirgošanas gadījums.

Augusta izskaņā Valsts policija, sadarbojoties ar pretterorisma vienību “Omega”, Speciālo uzdevumu bataljona policistiem un Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldi, Rīgā, Vecmīlgrāvī, atsavināja apmēram 2000 litru nelegālas degvielas. Septembra sākumā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas likumsargi Daugavpilī konficēja apmēram 4230 litrus degvielai līdzīga šķidruma. Savukārt septembra vidū Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas konstatēja faktu, ka Rīgā no kādas Krievijā reģistrētas kravas mašīnas tiek pārsūknēta nelegāla dīzeļdegviela apmēram 800 litru apmērā.

Avots: Valsts policija
avatar

Jaunākais

To Top