Seko mums

Kriminālziņas

Kārtībai būs būt! Jūrmalā pa ielu pastaigājas iereibis vīrietis policijas formas jakā

Pavisam nesen Jūrmalā, Tirgoņu ielā dažus aculieciniekus mulsinājis skats, kā kāds manāmi iereibis vīrietis streipuļojis pa ielu ar Valsts policijas formas jaku mugurā.

Šodien, 5.maijā sadursme.lv saņēmusi video. Tajā manāms, ka Jūrmalā, kāds kāds iereibis vīrietis pastaigājas ar mugurā uzvilktu policijas jaku. Uz jautājumu kur tad viņš ņēmis šo jaku, vīrietis atbildējis, ka policijas darbinieks pats to viņam iedevis. Sadursme.lv vērsās policijā lai noskaidrotu vairā par šo situāciju.

Valsts policija skaidro, ka 4.maijā ap pulksten 17.45 policija saņēmusi informāciju, ka Jūrmalā pie tirdzniecības centra vīrieši, tērpušies policijas formas tērpos, lieto alkoholu. Policistiem ierodoties notikuma vietā, tika sastapts 1966.gadā dzimis vīrietis alkohola reibumā, kuram mugurā bija Valsts policijas formas jaka.

Valsts policija apstiprina, ka vīrietis nav nedz bijušais, nedz esošais Valsts policijas darbinieks. Paskaidrot, no kurienes viņš ņēmis policijas jaku, vīrietis atteicās. Vīrietis tika nogādāts Jūrmalas policijas iecirknī, kur viņam tika sastādīti divi administratīvo pārkāpumu protokoli: viens protokols pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 171. panta (par alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskās vietās un atrašanos sabiedriskā vietā tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu) un pēc LAPK 186. panta (par dzīvesvietas nedeklarēšanu). Tāpat piefiksēta riska informācija un jaka izņemta. Tā tiks utilizēta

Valsts policija ziņo, ka likumdošana neparedz atbildību par policista formastērpa nēsāšanu, neesot policijas darbiniekam. Taču, ja persona, ģērbusies formastērpā, veic noziegumu, tad notikušais var tikt skatīts pēc Krimināllikuma 273. panta.

Savukārt, skatoties, kāda šajā lietā ir policijas darbinieka atbildība, tad gadījumā, ja policists savu formu būtu nodevis citai personai, varētu tikt lemts par disciplinārlietas ierosināšanu. Taču Valsts policija uzsver, ka šāda informācija nav iegūta.

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

To Top