Seko mums

Aktuāli

Kāpēc uz jauno asfaltu vēljoprojām jābrauc 70 km/h?

Ekrānuzņēmums / LVC

Šovasar uz daudziem valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem tiek atjaunots asfaltbetona segums. Arī pēc remontdarbu beigām nereti vēl kādu laiku paliek braukšanas ātruma ierobežojums 70 km/h.

Iespējams daudzus autobraucējums kaitina tas, ka pa jauno gludo un tiko remontēto autoceļu jābrauc uz 70 km/h, kas ir mazāks atļautais maksimālais ātrums, nekā pirms remontdarbu veikšanas. Vai zini kādēļ tev “jāvelkas”? To skaidro VAS “Latvijas Valsts ceļu” pārstāvji.

VAS “Latvijas valsts ceļu” videosižetā uzņēmuma Kompetences centra direktors Viktors Tams skaidro, ka atļautā braukšanas ātruma ierobežojums uz tikko pabeigta ceļa tiek ieviests, jo uz asfalta veidojas bitumena “plēvīte”. Tā rodas tehnoloģiskā procesa ietekmē pie asfaltbetona ražošanas. Tā ir spīdīga, neredzama un būtībā netraucē, taču tā var būt ļoti slidena.

Ekrānuzņēmums

Lai šo plēvīti ar automašīnu riepām nodeldētu, ir vajadzīgs laiks un autobraucēju pacietība. Latvijas valsts ceļi regulāri monitorē ceļa saķeri. Tiklīdz tā atbilst tehniskajām prasībām un ir laba, ātrumu ierobežojošās zīmes tiek noņemtas. 

Tātad pēc remontdarbiem atstātā zīme 70km/h nav “ceļinieku” aizmāršības, bet gan mūsu pašu drošības jautājums. Braucot lielākā ātrumā pa jauno asfalta segumu, auto var izslīdēt!


Avots: Latvijas Valsts ceļi

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

3
Izsaki savas domas...

avatar
3
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3
LudisJānisUldis
Newest Oldest Most Voted
Uldis
Guest
Uldis

Zeme veries! Jūs paši virsrakstu izlasījāt? Vai tiešām mūsdienās žurnālistiem pietiek ar sešu klašu + koridors, izglītību? Ārprāts!

Jānis
Guest
Jānis
Ludis
Guest
Ludis

Interesanti, Vācijā, Lielbritānijā un Japānā arī tā ir?


Jaunākās

To Top