Kameras Rīgas ielās fiksēs automašīnas, kas šķērsos ielu pie sarkanās gaismas


Kameras Rīgas ielās fiksēs automašīnas, kas šķērsos ielu pie sarkanās gaismas

Plānots, ka nākamgad Rīgas ielās parādīsies kameras, kas fiksēs automašīnas, kuru vadītāji šķērsos krustojumu pie sarkanās gaismas.

Jaunie luksofori tiks uzstādīti pilotprojekta ietvaros un sākotnēji tas būs kā eksperiments. Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis intervijā TV3 ziņām atzina, ka vispirms būtiski saprast, kā jaunie luksofori darbosies un cik tie būs noderīgi.

Vēl nav zināms, vai šoferi ar zīmju palīdzību tiks brīdināti par krustojumiem, kas aprīkoti ar speciālām kamerām. N. Krapsis apgalvo, ka, visdrīzāk, zīmes būs, tomēr tas vēl ir diskusiju jautājums.

Pagaidām nav arī zināms, kuru ielu krustojumos speciālās kameras pārkāpēju “ķeršanai” tiks izvietotas. N. Krapsis atzīst, ka to lietderība būtu novērtējama gandrīz ik vienā krustojumā Rīgā, jo ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšana notiek visā pilsētā.

Nauda pilotprojektam atvēlēta no Ceļu satiksmes drošības padomes līdzekļiem un tā izmaksas ir aptuveni 100 000 eiro.

Atgādināsim, ka šobrīd joprojām nav skaidrs, kas notiks ar fotoradariem uz Latvijas ceļiem. Nepilnu divu gadu laikā fotoradari papildinājuši valsts kasi ar nepilniem 15 miljoniem eiro, savukārt fotoradaru uzturēšana gadā izmaksā ap vienu miljonu eiro.
Problēmu rada tas, ka nauda no fotoradariem nepaliek ministrijā, bet gan ieplūst kopējā valsts kasē, kur tā tiek sadalīta dažādu nozaru starpā.

Avots: skaties.lv / Ilustratīvs attēls: Vikipēdija

1
Izsaki savas domas...

avatar
1
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0
Sarkanās gaismas kameras tiks uzstādītas Berģos un uz Rīgas apvedceļa - sadursme.lv
Newest Oldest Most Voted
trackback

[…] ziņots, ka nākamgad uz Latvijas ceļiem parādīsies kameras, kas fiksēs automašīnas, kuru vadītāji šķērsos krustojumu pie sarkanās gaismas. Noskaidrojies, ka jaunās tā saucamās sarkanās gaismas kameras tiks uzstādītas pie jau trīs […]

Citi šobrīd lasa: