Seko mums

Ieteikumi

Kā rīkoties, ja gadījies mazliet apskādēt svešu auto?

Ceļu satiksmē gadās dažāda mēroga nebūšanas. Rupji pārkāpumi un sīkas neuzmanības kļūdas nav vienā maisā bāžamas, tomēr arī šķietami nieki var sagādāt pamatīgas galvassāpes. Viens no tiem ir sveša auto neliela iebuktēšana vai saskrāpēšana.

Ja nejauši apskādētajā transportlīdzeklī tobrīd atrodas vadītājs, šoferi visdrīzāk vienosies par saskaņotā paziņojuma sastādīšanu, bet ko iesākt, ja šāds negadījums notiek veikala vai kādas atpūtas vietas stāvvietā? Vai stundām ilgi gaidīt otras automašīnas šoferi?

Izrādās, lai arī cik neliels būtu otras mašīnas bojājums, ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka aizbraukšanu no notikuma vietas ir nopietns pārkāpums, par kuru velosipēda un mopēda vadītājus soda ar 7 līdz 55 eiro lielu naudas sodu, cita transportlīdzekļa vadītājus ar 70 līdz 700 eiro lielu naudas sodu un vadītājs, kas pametis negadījuma vietu, var arī zaudēt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku no trim mēnešiem līdz diviem gadiem. Turklāt no vainīgā, kas bezatbildīgi pametis negadījuma vietu, var tikt piedzīta arī apdrošināšanas atlīdzība, kuru izmaksās cietušajam.

Ja otras automašīnas šoferi nekādi nav iespējams sagaidīt, ieteicams zvanīt policijai, kas fiksēs notikušo un palīdzēs situāciju atrisināt atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem.

Ja atgriežoties no prombūtnes, pamanāt, ka autostāvvietā kāds ir apskādējis jūsu auto, nekavējoties par to jāziņo policijai. Ja vainīgais pie bojātā auto ir atstājis savu telefona numuru, nepieciešams vienoties par to, ka viņš nekavējoties atgriežas notikuma vietā, lai sastādītu saskaņoto paziņojumu. Ja vainīgais atsakās tikties, jāzvana policijai. Svarīgi ir nepamest notikuma vietu, jo policijai bojājumi jāfiksē negadījuma vietā.

Avots: https://blog.swedbank.lv/auto/ka-siku-auto-skrambu-parverst-nopietna-problema-jeb-vai-ir-verts-aizbraukt-no-notikuma-vietas-310 / Ilustratīvs attēls: 4tololo.ru

2
Izsaki savas domas...

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
jaunākais vecākā populārākā
trackback

[…] Atgādinām: ja autostāvvietā gadās nejauši iebuktēt vai saskrāpēt svešu automašīnu, notikuma vietu ned…. […]

trackback

[…] Kā rīkoties, ja gadījies mazliet apskādēt svešu auto? […]

Jaunākais

Seko mums

To Top