Seko mums

Aktuāli

Kā pasargāt mazus bērnus no pārkaršanas automašīnā?

Foto: Shutterstock

Pēdējās dienās vasara mūs lutina ar īpaši karstu laiku. Tāpēc ģimenes ar bērniem dodas dažādos izbraucienos. Šoreiz raidījums “Zebra” atgādina, kā droši pārvadāt bērnus un zīdaiņus automašīnā, lai tie nepārkarstu.

Speciālisti uzsver, ka svarīgi pirms brauciena ar bērnu ir izvēdināt automašīnu: “Kad atverat mašīnu, būtu jāatver visas durvis, lai tas karstums izraujas ārā un ienāk skābeklis. Pēc tam būtu jāieslēdz kondicionieris, ja tāds ir. Un tikai tad, pēc kādām 10 minūtēm, varētu kāpt mašīnā, jo tas karstums tiek uzturēts ne tikai gaisā, bet arī sēdekļos, arī drošības jostas ir uzkarsušas, paneļi,” uzsver pediatre Vizma Meikšāne.

Automašīna arī pēc izdevības jācenšas novietot ēnainā vietā. Taču, ja tas nav iespējams, tad Vai vismaz apklāt bērnu sēdekli ar kādu siltumatstarojošu materiālu. Tāpat pašu braucienu labāk plānot rītos vai vakaros, kad nav tik karsts. “Maziem bērniem termoregulācija nav tik daudz nobriedusi. Viņi ļoti viegli pārkarst, viegli arī atdziest, tādēļ mašīna vajadzētu nodrošināt komforta temperatūru, kas skaitās 22-24 grādi. Pārkaršana notiek zibenīgi, dažu minūšu laikā. Var likties, kas tad tur, es aizskrēju tikai uz veikalu, bet tas tiešām notiek dažu minūšu laikā,” akcentē eksperte.

No sākuma pārkaršanas rezultātu bērniem var arī nepamanīt. Pirmās pārkaršanas pazīme liecina, ka bērns kļūst miegains. Vēlāk ir arī karsta āda, ceļas temperatūra līdz pat 40 grādiem. Pēc tam bērns var arī nereaģēt un svīst.

Ja ir aizdomas par bērna pārkaršanu, nekavējoties jāizkāpj no automašīnas un bērns jāatvēsina. Pedriatre Vizma Meikšāne skaidro, ka bērnu jānoliek ēnā. Un uz bērnu jāvēdina gais. Pedriatre piebilst, ka zāles, kas pazemina temperatūru, piemēram, paracetamols šādos gadījumos nepalīdz. Ārste norāda, ka nedrīkst bērnu likt aukstā ūdenstilpē. Ir jāliek vēsas kompreses un mašīnā obligāti jābūt ūdenim. Vēsās kompreses jāliek uz vietām, kur tuvu ir asinsvadi – uz galvas, deniņiem, kakla. “Ja bērns var dzert, dodam, ja ne, tad vispār jāsauc ātrā palīdzība,” stāsta pediatre.

Vairāk uzzini kā droši pārvadāt bērnus un zīdaiņus automašīnā skatoties raidījuma “Zebra” sižetu:

Avots: skaties.lv/Zebra
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Jaunākais

Seko mums

To Top