Seko mums

Ieteikumi

Kā pareizi atbrīvoties no savu mūžu nokalpojuša auto?

Nereti, īpaši pilsētā daudzdzīvokļu māju pagalmos vai ielu malās, nākas novērot vientuļus auto, kuri no vietas nav izkustināti nedēļām vai pat mēnešiem. Policijai, saņemot sūdzības par šādiem auto, ir tiesības pārvietot mašīnu uz maksas stāvvietu un auto īpašniekam pieprasīt segt visus ar pārvešanu un auto uzglabāšanu saistītos izdevumus.

Šādā gadījumā policijas darbinieki auto īpašniekam vispirms sūta brīdinājumu un, ja vadītājs nereaģē, auto tiek pārvests uz maksas novietni. Ja pamestajai automašīnai nav izieta tehniskā apskate, tās īpašniekam, pirms auto aizvešanas, tiek dotas 15 dienas laika pašam pārvietot transportlīdzekli uz sev vēlamu vietu, savukārt, ja ar tehnisko apskati viss ir kārtībā, īpašniekam tiek dotas 45 dienas laika auto pārvešanai.

Nolietota auto pamešana ielas malā nav prātīga doma un tas, kā tika noskaidrots, agri vai vēlu nepaliks bez sekām. Lai viss notiktu likumā atbilstoši, auto īpašniekam spēkrats ir jānoraksta. Turklāt, kas ir svarīgi, tas jādara sertificētā apstrādes uzņēmumā. Sertificēto uzņēmumu saraksts publicēts Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) mājaslapā. Uzņēmums auto īpašniekam izsniegs likvidācijas sertifikātu un informāciju par auto norakstīšanu ievietos CSDD datu bāzē.

Ja automašīna tiks atdota vai norakstīta nesertificētam uzņēmumam, pastāv risks, ka tā tiks izmantota negodprātīgi un tās īstajam īpašniekam nāksies atbildēt par pārkāpumiem, ko viņa vietā veicis kāds cits. Tāpat arī, ja īpašumā reģistrētais, bet nolietotais transportlīdzeklis netiks norakstīts, tas nākotnē var radīt sarežģījumus nodokļu piemērošanā un, iespējams, kādu nepieciešamu pabalstu saņemšanā.

Ja transportlīdzeklis, kurš jānoraksta, pilnībā gājis bojā (piemēram, pēc avārijas), īpašnieks to var norakstīt, vēršoties CSDD ar iesniegumu, kam papildus jāuzrāda atbildīgās institūcijas (policijas, ugunsdzēsēju u.tml) izsniegta izziņa par to, ka transportlīdzeklis vairs nav derīgs apstrādei. Šāda izziņa nav nepieciešama, ja automašīna ir nozagta vairāk kā gadu un šī informācija ir oficiāli reģistrēta.

Avots: csdd.lv / Ilustratīvs attēls: pixabay.com
avatar

Jaunākais

To Top