Kā pareizi apkopt savu auto – padomi automašīnas tīrībai


Kā pareizi apkopt savu auto – padomi automašīnas tīrībai

Pat visjaunākās automašīnas no mirdzošas pērles ātri vien var kļūt par neizskatīgu metāla kasti uz riteņiem. Par laimi, ar dažiem kvalitatīviem produktiem, mazumiņu laika un pūļu ātri vien varēsi likt savam auto atkal uzmirdzēt tāpat kā brīdī, kad tas izbrauca no autosalona.

Piedāvājam dažus padomus kārtīgai automašīnas apkopei gan no ārpuses, gan iekšpuses, lai apkārtējie sajūsmā varētu uz to atskatīties!

Riepas vispirms

Tas varētu šķist pārsteidzoši, bet ir vairāki labi iemesli, lai sāktu tieši ar kārtīgu automašīnas riepu tīrīšanu.

Riepu tīrīšanas līdzekļi parasti ir vieni no abrazīvākajiem, un tas ir tikai loģiski, jo automašīnas riepas ir tiešā kontaktā ar pašu netīrāko – ceļu. Sākot ar riepu un disku tīrīšanu, parūpēsies par to, lai jebkādi šo nesaudzīgo tīrīšanas līdzekļu pārpalikumi tiktu aizskaloti turpmākajā auto apkopes procesā. Šādi pasargāsi sava auto virsbūvi.

Sāc ar to, ka noskalo riepas un diskus, lai atbrīvotos no visiem putekļiem un smiltīm. Izmanto tīrīšanas līdzekli, kas piemērots tava auto diskiem – tērauda, lietajiem vai hroma. Rūpīgi notīri gan riepas, gan diskus ar tīrīšanas līdzekli, tīru sūkli un birsti riepām, lai tiktu klāt visiem netīrumiem. Tīrīšanas līdzekli pēc tam kārtīgi noskalo.

Pēc tam kārtīgi nosusini riepas ar mikrošķiedras audumu un apstrādā tās ar riepas aizsargājošu līdzekli. Tie pieejami gan spreja, gan gēla formā un rūpējas ne tikai par riepu izskatu, bet pasargā tās no laikapstākļu un saules ultravioleto staru ietekmes, kad esi ceļā.

Automašīnas virsbūves apkope

Kad riepas ir apkoptas, vari ķerties pie nākamā soļa: automašīnas mazgāšanas!

Tieši tāpat kā iepriekšējā solī – vispirms ir jāsāk ar visu putekļu un smilšu noskalošanu. Tāpat arī parūpējies par visiem lidojošo dzīvnieku atstātajiem “pārsteigumiem”. Par tiem noteikti iesakām parūpēties uzreiz, kad atklāj, ka virs tava auto ir paviesojies kāds putns – laicīgi nenotīrīti, šie “pārsteigumi” var atstāt ievērojamus pleķus auto krāsas pārklājumā.

Izmanto augstspiediena mazgātāju, lai taupītu ūdeni. Varbūt esi dzirdējis, ka trauku mazgājamais līdzeklis der arī automašīnām, bet ņem vērā, ka šie līdzekļi ir paredzēti taukvielu šķīdināšanai un nomazgās vasku vai citu aizsarglīdzekli, kas ir uz tava auto.

Iesakām izmantot automašīnas mazgāšanai izstrādātu līdzekli, kas aizsargās krāsas slāni un tā lakas pārklājumu. Sastāvā pievienotās smērvielas arī palīdzēs netīrumiem un putekļiem ātrāk noslīdēt no automašīnas krāsojuma, krietni ietaupot laiku, ko velti mazgāšanai.

Piepildi spaini ar siltu ūdeni un automašīnas mazgāšanas līdzekli, kuru esi izvēlējies. Starp citu, tie ne tikai rūpējas par tavu auto, bet parasti arī lieliski smaržo!

Izmanto tīru sūkli, lai kārtīgi nomazgātu auto. Ja diena ir karsta, mazgā auto pakāpeniski, sākot ar, piemēram, vienu tā pusi – šādi mazgājamā līdzekļa slānis nepaspēs izžūt. Kārtīgi visu noskalo, tad nosusini auto ar mikrošķiedras audumu, lai uz lakas nepaliktu izžuvuša ūdens pilieni.

Pēc tam ķeries pie saudzīga pulēšanas līdzekļa, kas palīdzēs likvidēt sīkas skrambas un švīkas auto krāsojuma virsējā kārtā. Ja tevi biedē precizitāte, kas nepieciešama pareizai klasiskā automašīnas vaska uzklāšanai, piemērots sprejs un mikrošķiedras audums uzdevumu paveic tikpat labi!

Nomazgā abas logu stiklu puses

Lai gan nupat, mazgājot auto virsbūvi, esi nomazgājis arī automašīnas stiklus no ārpuses, ir ieteicams stiklus vēlreiz notīrīt ar tam paredzētu, kvalitatīvu līdzekli. *pssst* Runā, ka vecas (bet tīras) avīzes stiklu tīrīšanai esot krietni labākas nekā papīra dvieļi un garantē kristāldzidru spīdumu.

Tas palīdz arī neveidot liekus atkritumus, vai ne? Kad stikli notīrīti no ārpuses, atkārto to pašu arī auto iekšpusē, lai atbrīvotos no visiem pirkstu nospiedumiem un smērējumiem uz stikla. Neaizmirsti arī par atpakaļskata un sānu spoguļiem!

Tīri stikli gādās ne tikai par ceļa pārredzamību – būsi patīkami pārsteigts, par to, ko vari aplūkot brauciena laikā, ja skatu neaizsedz švīkas. Tāpat arī saules staru atspīdumi pirkstu nospiedumu smērējumos netraucēs koncentrēties uz ceļu!

Laiks pievērsties auto salona apšuvumam 

Ja auto pavadi daudz laika, tā iekšpuse ātri vien var zaudēt jauna auto mirdzumu un līdzināties mīļākajam, bet krietni nonēsātajam mājas apģērbam. Ja tavā auto brauc arī mazi bērni vai mājdzīvnieki, auto paklājiņi un sēdekļi ātri vien pārklājas ar smiltīm, apmatojumu un spraugās varbūt vari atrast pat ēdiena drupačas. Tas ir ātri atrisināms, izņemot paklājiņus un tos kārtīgi iztīrot ar putekļusūcēju.

Iegādājoties kvalitatīvu auduma, ādas vai vinila kopšanas līdzekli, vari viegli uzlabot sava auto salonu. Šie līdzekļi parasti pieejami spreju vai putu formā, kurus viegli uzklāt, izmantojot mīkstu, tīru audumu. Šādi līdzekļi pieejami par visdažādākajām cenām un uzlabos arī tava deguna labsajūtu ar patīkamu, svaigu aromātu.

Ja tavai automašīnai patiešām nepieciešama pamatīga tīrīšana, vari vērsties arī pie profesionāļiem, kas, izmantojot profesionālu aprīkojumu un tīrīšanas līdzekļus, ātri vien panāks to, ka auto salons izskatās gluži kā tā jaunības dienās. Bet lieliski vari ietaupīt līdzekļus, izvēloties auto salonu apstrādāt ar tvaiku pašrocīgi.

Profesionālu aprīkojumu tīrīšanai ar tvaiku var iznomāt – šādu iespēju parasti piedāvā lielākie celtniecības un mājas preču veikali. Ja tev ir brīva pēcpusdiena, izsūc visu auto ar putekļusūcēju un tad apstrādā ar tvaiku visas mīkstās detaļas automašīnas salonā, neaizmirstot arī par durvju apšuvumu un bagāžas nodalījumu.

Kad tīrīšanas beigās liesi ārā netīrā ūdens tvertni, būsi pārsteigts par to, cik daudz netīrumu patiesībā slēpās tava auto apšuvumā. Tas pavisam noteikti mudinās tevi veikt šādu auto salona tīrīšanu vismaz reizi gadā, lai parūpētos, ka tas ir tīrs ne tikai vizuāli.

Avots: bolt.eu

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: